Opel Corsa (D) of Toyota Yaris (III)?

De Toyota Yaris (III) heeft bij de APK 31% minder vaak technische gebreken dan de Opel Corsa (D), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Opel Corsa (D)Toyota Yaris (III)
Bouwjaren2007–20142012–2020
Zonder technische gebreken65% (gem. 69%)86% (gem. 82%)
Met een afkeurpunt22% (gem. 22%)12% (gem. 12%)
Ranglijst#87 van 123 kleine auto's#22 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren–2011–2013
Onlogische tellerstand3%1%
Terugroepacties26
Geëxporteerd5%0,9%
Op naam in Nederland71.15781.344

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 4 6 8 10 12 14 16 18 20 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Opel Corsa (D), 9 jaar: 69% zonder gebreken Opel Corsa (D), 10 jaar: 71% zonder gebreken Opel Corsa (D), 11 jaar: 73% zonder gebreken Opel Corsa (D), 12 jaar: 73% zonder gebreken Opel Corsa (D), 13 jaar: 71% zonder gebreken Opel Corsa (D), 14 jaar: 68% zonder gebreken Opel Corsa (D), 15 jaar: 65% zonder gebreken Opel Corsa (D), 16 jaar: 62% zonder gebreken Opel Corsa (D), 17 jaar: 58% zonder gebreken Opel Corsa (D), 18 jaar: 53% zonder gebreken Opel Corsa (D), 19 jaar: 50% zonder gebreken Opel Corsa (D), 20 jaar: 45% zonder gebreken Opel Corsa (D) Toyota Yaris (III), 4 jaar: 97% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 5 jaar: 94% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 6 jaar: 88% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 7 jaar: 85% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 8 jaar: 84% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 9 jaar: 86% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 10 jaar: 87% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 11 jaar: 87% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 12 jaar: 86% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 13 jaar: 85% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 14 jaar: 83% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 15 jaar: 84% zonder gebreken Toyota Yaris (III) Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's
Opel Corsa (D)Toyota Yaris (III)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelOpel Corsa (D)Toyota Yaris (III)
Motor & aandrijving75% vaker91% minder
Wielophanging & vering18% vaker40% vaker
Remmen27% minder12% minder
Uitlaat & emissie46% vaker67% minder
Stuurinrichting30% minder95% minder
Elektronica & veiligheid20% minder38% minder
Carrosserie & roest13% vaker70% minder
Ruiten, wissers & spiegels23% vaker12% vaker
Verlichting25% vaker7% minder
Banden & wielen20% minder15% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode