Opel Corsa (D) of Volkswagen Polo (9N)?

De Opel Corsa (D) en de Volkswagen Polo (9N) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Opel Corsa (D)Volkswagen Polo (9N)
Bouwjaren2007–20142002–2009
Zonder technische gebreken65% (gem. 69%)52% (gem. 56%)
Met een afkeurpunt22% (gem. 22%)35% (gem. 30%)
Ranglijst#87 van 123 kleine auto's#83 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand3%10%
Terugroepacties23
Geëxporteerd5%4%
Op naam in Nederland71.16841.184

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 9 11 13 15 17 19 21 23 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Opel Corsa (D), 9 jaar: 69% zonder gebreken Opel Corsa (D), 10 jaar: 71% zonder gebreken Opel Corsa (D), 11 jaar: 73% zonder gebreken Opel Corsa (D), 12 jaar: 73% zonder gebreken Opel Corsa (D), 13 jaar: 71% zonder gebreken Opel Corsa (D), 14 jaar: 68% zonder gebreken Opel Corsa (D), 15 jaar: 65% zonder gebreken Opel Corsa (D), 16 jaar: 62% zonder gebreken Opel Corsa (D), 17 jaar: 58% zonder gebreken Opel Corsa (D), 18 jaar: 53% zonder gebreken Opel Corsa (D), 19 jaar: 50% zonder gebreken Opel Corsa (D), 20 jaar: 45% zonder gebreken Opel Corsa (D) Volkswagen Polo (9N), 15 jaar: 62% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 16 jaar: 60% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 17 jaar: 58% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 18 jaar: 55% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 19 jaar: 51% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 20 jaar: 48% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 21 jaar: 46% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 22 jaar: 45% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 23 jaar: 42% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 24 jaar: 41% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N) Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Opel Corsa (D)Volkswagen Polo (9N)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelOpel Corsa (D)Volkswagen Polo (9N)
Motor & aandrijving75% vaker55% vaker
Wielophanging & vering18% vakergemiddeld
Remmen27% mindergemiddeld
Uitlaat & emissie46% vaker23% vaker
Stuurinrichting30% minder9% minder
Elektronica & veiligheid20% minder10% minder
Carrosserie & roest13% vaker60% vaker
Ruiten, wissers & spiegels24% vaker13% vaker
Verlichting25% vaker29% vaker
Banden & wielen20% minder11% minder
LPG/CNG42% minder77% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode