Opel Zafira Tourer (C) of Volkswagen Touran (I)?

De Volkswagen Touran (I) heeft bij de APK 14% minder vaak technische gebreken dan de Opel Zafira Tourer (C), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Opel Zafira Tourer (C)Volkswagen Touran (I)
Bouwjaren2012–20182003–2015
Zonder technische gebreken75% (gem. 81%)62% (gem. 67%)
Met een afkeurpunt13% (gem. 12%)27% (gem. 23%)
Ranglijst#94 van 106 MPV's#71 van 106 MPV's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand2%7%
Terugroepacties41
Geëxporteerd11%15%
Op naam in Nederland9.40017.778

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 6 8 10 12 14 16 18 20 22 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Opel Zafira Tourer (C), 6 jaar: 88% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C), 7 jaar: 86% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C), 8 jaar: 82% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C), 9 jaar: 80% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C), 10 jaar: 76% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C), 11 jaar: 74% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C), 12 jaar: 70% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C), 13 jaar: 64% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C), 14 jaar: 59% zonder gebreken Opel Zafira Tourer (C) Volkswagen Touran (I), 9 jaar: 83% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 10 jaar: 83% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 11 jaar: 78% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 12 jaar: 75% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 13 jaar: 70% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 14 jaar: 65% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 15 jaar: 60% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 16 jaar: 60% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 17 jaar: 57% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 18 jaar: 53% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 19 jaar: 47% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 20 jaar: 44% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 21 jaar: 43% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 22 jaar: 43% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 23 jaar: 42% zonder gebreken Volkswagen Touran (I) Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Opel Zafira Tourer (C)Volkswagen Touran (I)alle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelOpel Zafira Tourer (C)Volkswagen Touran (I)
Motor & aandrijving262% vaker59% vaker
Remmen50% vaker8% minder
Uitlaat & emissie70% vaker27% minder
Wielophanging & vering41% minder60% vaker
Elektronica & veiligheid25% minder46% vaker
Stuurinrichting88% minder51% minder
Verlichting35% minder32% minder
Ruiten, wissers & spiegels41% minder26% minder
Carrosserie & roest67% mindergemiddeld
Banden & wielen41% minder15% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode