Renault Clio (II) of Volkswagen Polo (6N)?

De Volkswagen Polo (6N) heeft bij de APK 12% minder vaak technische gebreken dan de Renault Clio (II), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Renault Clio (II)Volkswagen Polo (6N)
Bouwjaren1999–20081995–2002
Zonder technische gebreken41% (gem. 52%)43% (gem. 48%)
Met een afkeurpunt42% (gem. 32%)35% (gem. 33%)
Ranglijst#102 van 123 kleine auto's#77 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren–1998
Onlogische tellerstand9%15%
Terugroepacties00
Geëxporteerd8%5%
Op naam in Nederland9.6146.240

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 16 18 20 22 24 26 28 30 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Renault Clio (II), 16 jaar: 47% zonder gebreken Renault Clio (II), 17 jaar: 47% zonder gebreken Renault Clio (II), 18 jaar: 47% zonder gebreken Renault Clio (II), 19 jaar: 43% zonder gebreken Renault Clio (II), 20 jaar: 43% zonder gebreken Renault Clio (II), 21 jaar: 42% zonder gebreken Renault Clio (II), 22 jaar: 38% zonder gebreken Renault Clio (II), 23 jaar: 37% zonder gebreken Renault Clio (II), 24 jaar: 37% zonder gebreken Renault Clio (II), 25 jaar: 39% zonder gebreken Renault Clio (II), 26 jaar: 41% zonder gebreken Renault Clio (II), 27 jaar: 40% zonder gebreken Renault Clio (II) Volkswagen Polo (6N), 22 jaar: 45% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N), 23 jaar: 43% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N), 24 jaar: 41% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N), 25 jaar: 41% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N), 26 jaar: 44% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N), 27 jaar: 47% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N), 28 jaar: 49% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N), 29 jaar: 47% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N), 30 jaar: 46% zonder gebreken Volkswagen Polo (6N) Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 27 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 28 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 29 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 30 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Renault Clio (II)Volkswagen Polo (6N)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelRenault Clio (II)Volkswagen Polo (6N)
Wielophanging & vering79% vaker9% vaker
Stuurinrichting123% vaker61% minder
Motor & aandrijving10% vaker31% vaker
Remmen6% minder8% vaker
Elektronica & veiligheid58% vaker14% vaker
Uitlaat & emissie29% minder49% vaker
Carrosserie & roest53% minder11% minder
Ruiten, wissers & spiegels7% vakergemiddeld
Verlichtinggemiddeld12% minder
Banden & wielen22% minder25% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode