Renault Clio (II) of Volkswagen Polo (9N)?

De Volkswagen Polo (9N) heeft bij de APK 10% minder vaak technische gebreken dan de Renault Clio (II), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Renault Clio (II)Volkswagen Polo (9N)
Bouwjaren1999–20082002–2009
Zonder technische gebreken41% (gem. 52%)52% (gem. 56%)
Met een afkeurpunt42% (gem. 32%)35% (gem. 30%)
Ranglijst#102 van 123 kleine auto's#83 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand9%10%
Terugroepacties03
Geëxporteerd8%4%
Op naam in Nederland9.61441.184

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Renault Clio (II), 16 jaar: 47% zonder gebreken Renault Clio (II), 17 jaar: 47% zonder gebreken Renault Clio (II), 18 jaar: 47% zonder gebreken Renault Clio (II), 19 jaar: 43% zonder gebreken Renault Clio (II), 20 jaar: 43% zonder gebreken Renault Clio (II), 21 jaar: 42% zonder gebreken Renault Clio (II), 22 jaar: 38% zonder gebreken Renault Clio (II), 23 jaar: 37% zonder gebreken Renault Clio (II), 24 jaar: 37% zonder gebreken Renault Clio (II), 25 jaar: 39% zonder gebreken Renault Clio (II), 26 jaar: 41% zonder gebreken Renault Clio (II), 27 jaar: 40% zonder gebreken Renault Clio (II) Volkswagen Polo (9N), 15 jaar: 62% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 16 jaar: 60% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 17 jaar: 58% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 18 jaar: 55% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 19 jaar: 51% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 20 jaar: 48% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 21 jaar: 46% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 22 jaar: 45% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 23 jaar: 42% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 24 jaar: 41% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N) Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 27 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's
Renault Clio (II)Volkswagen Polo (9N)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelRenault Clio (II)Volkswagen Polo (9N)
Wielophanging & vering79% vakergemiddeld
Stuurinrichting123% vaker9% minder
Motor & aandrijving10% vaker55% vaker
Remmen6% mindergemiddeld
Elektronica & veiligheid58% vaker10% minder
Uitlaat & emissie29% minder23% vaker
Carrosserie & roest53% minder60% vaker
Ruiten, wissers & spiegels7% vaker13% vaker
Verlichtinggemiddeld29% vaker
Banden & wielen22% minder11% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode