Renault Scénic (III) of Renault Scénic (IV)?

De Renault Scénic (IV) heeft bij de APK 7% minder vaak technische gebreken dan de Renault Scénic (III), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Renault Scénic (III)Renault Scénic (IV)
Bouwjaren2009–20162016–2023
Zonder technische gebreken73% (gem. 73%)90% (gem. 90%)
Met een afkeurpunt20% (gem. 18%)7% (gem. 7%)
Ranglijst#43 van 106 MPV's#30 van 106 MPV's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand3%1%
Terugroepacties01
Geëxporteerd14%6%
Op naam in Nederland14.80111.691

Zonder gebreken, per leeftijd

50% 60% 70% 80% 90% 100% 4 6 8 10 12 14 16 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Renault Scénic (III), 8 jaar: 85% zonder gebreken Renault Scénic (III), 9 jaar: 81% zonder gebreken Renault Scénic (III), 10 jaar: 78% zonder gebreken Renault Scénic (III), 11 jaar: 77% zonder gebreken Renault Scénic (III), 12 jaar: 74% zonder gebreken Renault Scénic (III), 13 jaar: 73% zonder gebreken Renault Scénic (III), 14 jaar: 72% zonder gebreken Renault Scénic (III), 15 jaar: 69% zonder gebreken Renault Scénic (III), 16 jaar: 67% zonder gebreken Renault Scénic (III), 17 jaar: 67% zonder gebreken Renault Scénic (III) Renault Scénic (IV), 4 jaar: 95% zonder gebreken Renault Scénic (IV), 5 jaar: 96% zonder gebreken Renault Scénic (IV), 6 jaar: 92% zonder gebreken Renault Scénic (IV), 7 jaar: 90% zonder gebreken Renault Scénic (IV), 8 jaar: 87% zonder gebreken Renault Scénic (IV), 9 jaar: 85% zonder gebreken Renault Scénic (IV) Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's
Renault Scénic (III)Renault Scénic (IV)alle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelRenault Scénic (III)Renault Scénic (IV)
Wielophanging & vering11% vaker87% vaker
Remmen9% minder5% minder
Stuurinrichting66% vaker70% minder
Motor & aandrijving13% minder50% minder
Elektronica & veiligheid18% minder43% minder
Uitlaat & emissie61% minder7% minder
Verlichting19% vaker25% vaker
Ruiten, wissers & spiegels9% minder9% minder
Carrosserie & roest54% minder33% minder
Banden & wielen49% minder27% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode