Smart ForTwo (450) of Smart ForTwo (451)?

De Smart ForTwo (450) en de Smart ForTwo (451) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Smart ForTwo (450)Smart ForTwo (451)
Bouwjaren1999–20072007–2015
Zonder technische gebreken59% (gem. 51%)74% (gem. 69%)
Met een afkeurpunt30% (gem. 32%)20% (gem. 22%)
Ranglijst#18 van 60 mini-auto's#17 van 60 mini-auto's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand14%7%
Terugroepacties02
Geëxporteerd5%4%
Op naam in Nederland3.0914.507

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 10 12 14 16 18 20 22 24 26 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Smart ForTwo (450), 18 jaar: 62% zonder gebreken Smart ForTwo (450), 19 jaar: 59% zonder gebreken Smart ForTwo (450), 20 jaar: 59% zonder gebreken Smart ForTwo (450), 21 jaar: 56% zonder gebreken Smart ForTwo (450), 22 jaar: 58% zonder gebreken Smart ForTwo (450), 23 jaar: 59% zonder gebreken Smart ForTwo (450), 24 jaar: 58% zonder gebreken Smart ForTwo (450), 25 jaar: 60% zonder gebreken Smart ForTwo (450), 26 jaar: 66% zonder gebreken Smart ForTwo (450) Smart ForTwo (451), 10 jaar: 79% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 11 jaar: 79% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 12 jaar: 79% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 13 jaar: 78% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 14 jaar: 74% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 15 jaar: 74% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 16 jaar: 71% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 17 jaar: 71% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 18 jaar: 69% zonder gebreken Smart ForTwo (451), 19 jaar: 64% zonder gebreken Smart ForTwo (451) Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Smart ForTwo (450)Smart ForTwo (451)alle auto'smiddelste helft mini-auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelSmart ForTwo (450)Smart ForTwo (451)
Wielophanging & vering11% vaker7% minder
Remmen9% mindergemiddeld
Motor & aandrijving46% minder56% minder
Stuurinrichting8% vaker58% minder
Uitlaat & emissiegemiddeld28% minder
Elektronica & veiligheid45% minder16% minder
Carrosserie & roest66% minder75% minder
Verlichting8% mindergemiddeld
Banden & wielen33% vaker59% vaker
Ruiten, wissers & spiegels66% minder57% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode