Volkswagen Golf 6 of Volvo V50?

De Volvo V50 heeft bij de APK 20% minder vaak technische gebreken dan de Volkswagen Golf 6, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Volkswagen Golf 6Volvo V50
Bouwjaren2008–20132004–2012
Zonder technische gebreken63% (gem. 70%)62% (gem. 61%)
Met een afkeurpunt24% (gem. 21%)31% (gem. 27%)
Ranglijst#118 van 137 compacte middenklassers#66 van 137 compacte middenklassers
Beste bouwjaren2015–
Onlogische tellerstand5%7%
Terugroepacties30
Geëxporteerd10%12%
Op naam in Nederland46.02416.603

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 9 11 13 15 17 19 21 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Volkswagen Golf 6, 9 jaar: 94% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 10 jaar: 86% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 11 jaar: 79% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 12 jaar: 74% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 13 jaar: 69% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 14 jaar: 63% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 15 jaar: 59% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 16 jaar: 56% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 17 jaar: 54% zonder gebreken Volkswagen Golf 6, 18 jaar: 52% zonder gebreken Volkswagen Golf 6 Volvo V50, 12 jaar: 66% zonder gebreken Volvo V50, 13 jaar: 70% zonder gebreken Volvo V50, 14 jaar: 70% zonder gebreken Volvo V50, 15 jaar: 69% zonder gebreken Volvo V50, 16 jaar: 67% zonder gebreken Volvo V50, 17 jaar: 63% zonder gebreken Volvo V50, 18 jaar: 61% zonder gebreken Volvo V50, 19 jaar: 58% zonder gebreken Volvo V50, 20 jaar: 55% zonder gebreken Volvo V50, 21 jaar: 51% zonder gebreken Volvo V50, 22 jaar: 48% zonder gebreken Volvo V50 Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's
Volkswagen Golf 6Volvo V50alle auto'smiddelste helft compacte middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelVolkswagen Golf 6Volvo V50
Wielophanging & vering62% vaker49% vaker
Motor & aandrijving93% vakergemiddeld
Remmen11% vaker13% minder
Elektronica & veiligheid37% vaker55% minder
Uitlaat & emissie26% mindergemiddeld
Stuurinrichting75% minder51% minder
Carrosserie & roest13% vaker77% minder
Ruiten, wissers & spiegels18% minder39% minder
Verlichting16% mindergemiddeld
Banden & wielen22% vaker22% minder
LPG/CNG67% minder165% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode