Volkswagen Passat (B6) of Volkswagen Passat (B7)?

De Volkswagen Passat (B6) en de Volkswagen Passat (B7) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Volkswagen Passat (B6)Volkswagen Passat (B7)
Bouwjaren2005–20102011–2014
Zonder technische gebreken55% (gem. 62%)70% (gem. 74%)
Met een afkeurpunt31% (gem. 27%)19% (gem. 18%)
Ranglijst#90 van 107 middenklassers#82 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand8%3%
Terugroepacties33
Geëxporteerd19%22%
Op naam in Nederland7.0268.314

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Volkswagen Passat (B6), 13 jaar: 74% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6), 14 jaar: 69% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6), 15 jaar: 64% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6), 16 jaar: 58% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6), 17 jaar: 55% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6), 18 jaar: 50% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6), 19 jaar: 45% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6), 20 jaar: 43% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6), 21 jaar: 41% zonder gebreken Volkswagen Passat (B6) Volkswagen Passat (B7), 10 jaar: 81% zonder gebreken Volkswagen Passat (B7), 11 jaar: 77% zonder gebreken Volkswagen Passat (B7), 12 jaar: 74% zonder gebreken Volkswagen Passat (B7), 13 jaar: 70% zonder gebreken Volkswagen Passat (B7), 14 jaar: 65% zonder gebreken Volkswagen Passat (B7), 15 jaar: 63% zonder gebreken Volkswagen Passat (B7) Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's
Volkswagen Passat (B6)Volkswagen Passat (B7)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelVolkswagen Passat (B6)Volkswagen Passat (B7)
Motor & aandrijving69% vakergemiddeld
Wielophanging & vering30% vaker84% vaker
Remmen15% minder18% minder
Elektronica & veiligheid85% vaker109% vaker
Uitlaat & emissie36% vaker50% minder
Stuurinrichting60% minder87% minder
Carrosserie & roest7% vaker28% vaker
Ruiten, wissers & spiegelsgemiddeld15% minder
Verlichting25% minder25% minder
Banden & wielen17% vaker5% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode