Betrouwbaarste auto's van 10–11 jaar volgens de APK
336 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Bentley Continental GT / Flying Spur (3W), Porsche Boxster / Cayman (981), BMW Z4 (E89).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Bentley Continental GT / Flying Spur (3W) | 2004–2018 | 314 | 69% minder |
| 2 | Porsche Boxster / Cayman (981) | 2012–2016 | 1.111 | 69% minder |
| 3 | BMW Z4 (E89) | 2009–2016 | 1.214 | 67% minder |
| 4 | Porsche 911 (991) | 2012–2019 | 3.159 | 66% minder |
| 5 | Lexus RX (IV) | 2016–2022 | 332 | 63% minder |
| 6 | Ferrari 458 / 488 | 2010–2022 | 227 | 63% minder |
| 7 | Lexus RX (III) | 2009–2015 | 860 | 61% minder |
| 8 | Suzuki SX4 S-Cross | 2013–2026 | 8.672 | 60% minder |
| 9 | Suzuki Vitara (IV) | 2015–2026 | 7.184 | 60% minder |
| 10 | Lexus NX (I) | 2014–2021 | 2.036 | 59% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 327 | Opel Astra (K) | 2016–2021 | 7.712 | 90% vaker |
| 328 | Tesla Model S | 2013–2020 | 4.356 | 93% vaker |
| 329 | Opel Karl | 2015–2019 | 12.017 | 97% vaker |
| 330 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 312 | 98% vaker |
| 331 | Renault Trafic (III) | 2014–2024 | 612 | 101% vaker |
| 332 | Opel Vivaro (A/B) | 2004–2019 | 602 | 105% vaker |
| 333 | Volvo V90 (II) | 2016–2025 | 224 | 115% vaker |
| 334 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 357 | 118% vaker |
| 335 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 6.295 | 145% vaker |
| 336 | Mercedes-Benz Sprinter (906) | 2009–2026 | 1.508 | 184% vaker |
Alle 336 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Bentley Continental GT / Flying Spur (3W) | 2004–2018 | 314 | 69% minder |
| 2 | Porsche Boxster / Cayman (981) | 2012–2016 | 1.111 | 69% minder |
| 3 | BMW Z4 (E89) | 2009–2016 | 1.214 | 67% minder |
| 4 | Porsche 911 (991) | 2012–2019 | 3.159 | 66% minder |
| 5 | Lexus RX (IV) | 2016–2022 | 332 | 63% minder |
| 6 | Ferrari 458 / 488 | 2010–2022 | 227 | 63% minder |
| 7 | Lexus RX (III) | 2009–2015 | 860 | 61% minder |
| 8 | Suzuki SX4 S-Cross | 2013–2026 | 8.672 | 60% minder |
| 9 | Suzuki Vitara (IV) | 2015–2026 | 7.184 | 60% minder |
| 10 | Lexus NX (I) | 2014–2021 | 2.036 | 59% minder |
| 11 | Lexus GS (IV) | 2013–2018 | 423 | 59% minder |
| 12 | Toyota Prius (IV) | 2016–2025 | 761 | 58% minder |
| 13 | Audi TT (8S) | 2015–2023 | 1.340 | 58% minder |
| 14 | Honda HR-V (II) | 2015–2021 | 1.060 | 56% minder |
| 15 | Mazda MX-5 (ND) | 2015–2025 | 1.081 | 56% minder |
| 16 | Toyota Verso-S | 2011–2015 | 6.012 | 56% minder |
| 17 | Suzuki Celerio | 2015–2020 | 8.690 | 56% minder |
| 18 | Kia Niro (I) | 2016–2022 | 1.176 | 56% minder |
| 19 | Toyota C-HR (I) | 2016–2023 | 463 | 55% minder |
| 20 | BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88) | 2009–2014 | 492 | 54% minder |
| 21 | Mercedes-Benz AMG GT | 2015–2021 | 246 | 52% minder |
| 22 | Jaguar F-Type | 2013–2024 | 628 | 52% minder |
| 23 | Mercedes-Benz SLK / SLC (R172) | 2011–2019 | 849 | 51% minder |
| 24 | BMW i3 | 2013–2022 | 2.244 | 51% minder |
| 25 | Mini (F55/F56) | 2014–2025 | 22.871 | 50% minder |
| 26 | Toyota Verso | 2009–2017 | 5.348 | 49% minder |
| 27 | Mercedes-Benz B-Klasse (W246) | 2012–2018 | 16.480 | 49% minder |
| 28 | Audi TT (8J) | 2006–2014 | 335 | 48% minder |
| 29 | Audi Q2 | 2017–2025 | 211 | 48% minder |
| 30 | Audi A8 (D4) | 2010–2017 | 642 | 48% minder |
| 31 | Honda Jazz (III) | 2009–2019 | 3.890 | 47% minder |
| 32 | Seat Ateca | 2016–2025 | 493 | 47% minder |
| 33 | BMW M3 / M4 (F80/F82) | 2014–2020 | 695 | 47% minder |
| 34 | Honda Jazz (II) | 2002–2014 | 1.017 | 46% minder |
| 35 | Lexus CT 200h | 2011–2020 | 4.823 | 45% minder |
| 36 | BMW M5 / M6 (F10/F12) | 2011–2017 | 316 | 45% minder |
| 37 | Mazda MX-5 (NC) | 2005–2014 | 577 | 45% minder |
| 38 | Toyota RAV4 (IV) | 2016–2019 | 2.175 | 45% minder |
| 39 | Nissan Note (E12) | 2013–2017 | 14.726 | 45% minder |
| 40 | Suzuki Swift (IV) | 2010–2016 | 19.491 | 44% minder |
| 41 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 41.837 | 44% minder |
| 42 | Mini Countryman / Paceman (R60/R61) | 2010–2016 | 8.536 | 44% minder |
| 43 | Mercedes-Benz SL (R231) | 2012–2019 | 243 | 44% minder |
| 44 | Mini Cabrio / Coupé (R57/R58) | 2010–2015 | 2.283 | 44% minder |
| 45 | Toyota Prius (III) | 2009–2015 | 4.430 | 43% minder |
| 46 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 17.052 | 43% minder |
| 47 | Mini (R56) | 2007–2013 | 3.856 | 42% minder |
| 48 | Lexus IS (XE30) | 2013–2020 | 2.145 | 42% minder |
| 49 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 2.719 | 41% minder |
| 50 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 2.108 | 41% minder |
| 51 | Suzuki Splash | 2008–2015 | 5.954 | 41% minder |
| 52 | BMW 2-serie coupé/cabrio (F22/F23) | 2014–2021 | 1.903 | 40% minder |
| 53 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 4.003 | 40% minder |
| 54 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 4.142 | 40% minder |
| 55 | Volvo S80 (II) | 2006–2015 | 616 | 36% minder |
| 56 | Toyota Aygo (II) | 2014–2022 | 26.741 | 36% minder |
| 57 | Opel Agila (B) | 2008–2014 | 7.811 | 35% minder |
| 58 | BMW X1 (F48) | 2016–2022 | 2.770 | 35% minder |
| 59 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 5.325 | 34% minder |
| 60 | Subaru Legacy / Outback (VI) | 2015–2021 | 619 | 34% minder |
| 61 | Volkswagen Tiguan (II) | 2016–2023 | 2.784 | 34% minder |
| 62 | Mini Clubman (R55) | 2008–2014 | 914 | 34% minder |
| 63 | Seat Mii | 2012–2021 | 18.531 | 34% minder |
| 64 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 9.053 | 34% minder |
| 65 | Skoda Citigo | 2012–2020 | 14.798 | 33% minder |
| 66 | Porsche Panamera (970) | 2009–2016 | 677 | 32% minder |
| 67 | Peugeot 108 | 2014–2021 | 34.980 | 32% minder |
| 68 | Toyota Prius+ | 2012–2019 | 3.971 | 32% minder |
| 69 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 16.368 | 31% minder |
| 70 | BMW X3 (F25) | 2011–2017 | 6.225 | 31% minder |
| 71 | Toyota Yaris (III) | 2012–2020 | 51.301 | 31% minder |
| 72 | Volkswagen Beetle (A5) | 2011–2018 | 4.505 | 31% minder |
| 73 | Volkswagen up! | 2012–2023 | 83.022 | 31% minder |
| 74 | Mercedes-Benz GLA (X156) | 2014–2019 | 6.832 | 31% minder |
| 75 | Audi A6 (C7) | 2011–2018 | 9.593 | 29% minder |
| 76 | Volkswagen California (T5) | 2004–2015 | 940 | 29% minder |
| 77 | Citroen C1 (II) | 2014–2021 | 21.023 | 28% minder |
| 78 | Jaguar XJ (X351) | 2010–2020 | 217 | 28% minder |
| 79 | Volkswagen California (T6) | 2015–2026 | 450 | 28% minder |
| 80 | Audi A4 (B8) | 2008–2015 | 10.113 | 28% minder |
| 81 | Kia Venga | 2010–2018 | 10.843 | 28% minder |
| 82 | Renault Captur (I) | 2013–2019 | 56.949 | 27% minder |
| 83 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 7.389 | 26% minder |
| 84 | Honda Civic (IX) | 2012–2026 | 3.184 | 26% minder |
| 85 | Volkswagen Sharan (II) | 2010–2020 | 1.724 | 25% minder |
| 86 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C207) | 2009–2016 | 1.579 | 25% minder |
| 87 | Mazda 2 (DJ) | 2015–2024 | 6.215 | 25% minder |
| 88 | Audi Q3 (8U) | 2012–2018 | 7.900 | 25% minder |
| 89 | Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) | 2011–2018 | 2.641 | 25% minder |
| 90 | Ford B-Max | 2012–2018 | 13.239 | 25% minder |
| 91 | Smart ForTwo (C453) | 2015–2023 | 800 | 24% minder |
| 92 | Volkswagen Touran (II) | 2015–2024 | 2.732 | 23% minder |
| 93 | Mitsubishi Colt (Z30) | 2004–2012 | 360 | 23% minder |
| 94 | Volvo XC60 (I) | 2009–2017 | 12.264 | 23% minder |
| 95 | Maserati Ghibli (III) | 2013–2023 | 353 | 23% minder |
| 96 | Audi A7 (C7) | 2010–2018 | 801 | 23% minder |
| 97 | Toyota Aygo (I) | 2006–2014 | 16.841 | 22% minder |
| 98 | Peugeot 107 | 2006–2014 | 19.996 | 22% minder |
| 99 | Skoda Yeti | 2010–2017 | 5.548 | 22% minder |
| 100 | Toyota Auris (I) | 2007–2012 | 338 | 22% minder |
| 101 | Skoda Rapid | 2013–2019 | 6.411 | 22% minder |
| 102 | Skoda Roomster | 2006–2015 | 689 | 21% minder |
| 103 | Skoda Fabia (III) | 2015–2022 | 11.275 | 21% minder |
| 104 | Porsche Cayenne (92A) | 2010–2017 | 2.623 | 21% minder |
| 105 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 1.797 | 21% minder |
| 106 | Volkswagen Golf Plus | 2005–2013 | 3.080 | 21% minder |
| 107 | Audi A1 (8X) | 2010–2018 | 19.721 | 21% minder |
| 108 | Citroen DS4 (I) | 2011–2016 | 771 | 20% minder |
| 109 | BMW 6-serie (F06/F12/F13) | 2011–2017 | 695 | 20% minder |
| 110 | BMW 3-serie (F30/F31) | 2012–2019 | 27.787 | 20% minder |
| 111 | Seat Toledo (IV) | 2013–2018 | 1.065 | 20% minder |
| 112 | Kia Picanto (II) | 2011–2017 | 56.611 | 20% minder |
| 113 | Citroen C4 (II) | 2010–2017 | 2.695 | 20% minder |
| 114 | Suzuki Jimny (III) | 1998–2017 | 505 | 20% minder |
| 115 | DS 4 (I) | 2015–2018 | 240 | 19% minder |
| 116 | Volkswagen Caddy (IV) | 2015–2020 | 824 | 19% minder |
| 117 | Mazda 2 (DE) | 2007–2014 | 3.460 | 19% minder |
| 118 | Alfa Romeo Giulietta | 2010–2019 | 4.834 | 19% minder |
| 119 | Hyundai i20 (II) | 2015–2020 | 6.931 | 19% minder |
| 120 | Porsche Macan (95B) | 2014–2023 | 1.973 | 18% minder |
| 121 | Peugeot 308 (I) | 2007–2013 | 1.511 | 18% minder |
| 122 | Seat Alhambra (II) | 2010–2020 | 830 | 18% minder |
| 123 | Citroen C1 (I) | 2006–2014 | 15.340 | 18% minder |
| 124 | Jaguar XE | 2015–2021 | 472 | 17% minder |
| 125 | BMW 1-serie (F20/F21) | 2011–2019 | 18.149 | 17% minder |
| 126 | Subaru Trezia | 2011–2014 | 233 | 17% minder |
| 127 | Renault Mégane (IV) | 2016–2024 | 1.832 | 17% minder |
| 128 | Audi A3 (8V) | 2013–2020 | 42.334 | 16% minder |
| 129 | Opel Cascada | 2013–2018 | 1.216 | 16% minder |
| 130 | Ford Ka+ | 2016–2019 | 216 | 16% minder |
| 131 | Volkswagen Tiguan (I) | 2008–2016 | 13.217 | 16% minder |
| 132 | Honda Insight (II) | 2009–2014 | 495 | 16% minder |
| 133 | Toyota GT86 | 2012–2018 | 283 | 15% minder |
| 134 | Ford C-Max (II) | 2011–2019 | 18.015 | 15% minder |
| 135 | Mercedes-Benz GL / GLS (X166) | 2013–2019 | 493 | 15% minder |
| 136 | Peugeot Partner (II) | 2008–2018 | 1.194 | 14% minder |
| 137 | Mercedes-Benz A-Klasse (W176) | 2012–2018 | 19.083 | 14% minder |
| 138 | Peugeot RCZ | 2010–2016 | 448 | 13% minder |
| 139 | Suzuki Alto (VII) | 2009–2015 | 15.801 | 13% minder |
| 140 | Audi A4 (B9) | 2016–2024 | 3.157 | 13% minder |
| 141 | Citroen Berlingo (II) | 2008–2018 | 1.916 | 13% minder |
| 142 | Land Rover Freelander 2 | 2007–2014 | 277 | 12% minder |
| 143 | BMW 7-serie (F01/F02) | 2008–2015 | 462 | 11% minder |
| 144 | Audi Q7 (4M) | 2015–2026 | 1.856 | 11% minder |
| 145 | Peugeot 3008 (II) | 2017–2024 | 259 | 11% minder |
| 146 | Mercedes-Benz CLA (C117) | 2013–2019 | 9.911 | 11% minder |
| 147 | Volkswagen Passat (B8) | 2015–2025 | 14.230 | 11% minder |
| 148 | Ford Kuga (II) | 2013–2019 | 7.428 | 10% minder |
| 149 | Audi Q5 (8R) | 2008–2017 | 5.713 | 10% minder |
| 150 | Land Rover Discovery Sport | 2015–2026 | 1.075 | 10% minder |
| 151 | Suzuki SX4 (I) | 2006–2013 | 817 | 9% minder |
| 152 | Skoda Fabia (II) | 2007–2014 | 6.090 | 9% minder |
| 153 | Volvo C70 (II) | 2006–2013 | 245 | 9% minder |
| 154 | Mercedes-Benz GLK (X204) | 2008–2015 | 768 | 8% minder |
| 155 | Volkswagen Touareg (II) | 2010–2017 | 567 | 7% minder |
| 156 | Citroen C4 Picasso (I) | 2007–2013 | 629 | 7% minder |
| 157 | Kia Carens (IV) | 2013–2018 | 2.676 | 7% minder |
| 158 | Peugeot 3008 (I) | 2009–2016 | 3.414 | 7% minder |
| 159 | Kia Ceed (II) | 2012–2018 | 11.635 | 7% minder |
| 160 | Audi Q7 (4L) | 2006–2015 | 316 | 7% minder |
| 161 | Citroen C3 (III) | 2016–2024 | 394 | 6% minder |
| 162 | BMW 5-serie (F10/F11) | 2010–2017 | 11.834 | 6% minder |
| 163 | Nissan Pixo | 2009–2013 | 1.218 | 6% minder |
| 164 | Volkswagen Scirocco (III) | 2008–2015 | 753 | 6% minder |
| 165 | Mercedes-Benz C-Klasse (W204) | 2007–2016 | 3.777 | 6% minder |
| 166 | Skoda Octavia (III) | 2013–2020 | 21.050 | 5% minder |
| 167 | Audi A3 (8P) | 2004–2013 | 1.102 | 5% minder |
| 168 | Renault Kangoo (II) | 2008–2018 | 2.230 | 5% minder |
| 169 | Renault Twingo (III) | 2014–2026 | 18.803 | 5% minder |
| 170 | Citroen C4 Aircross | 2012–2015 | 906 | gemiddeld |
| 171 | Kia Optima (TF) | 2013–2015 | 561 | gemiddeld |
| 172 | BMW 2-serie Gran Tourer (F46) | 2015–2022 | 1.908 | gemiddeld |
| 173 | Jeep Cherokee (KK/KL) | 2008–2019 | 277 | gemiddeld |
| 174 | BMW 7-serie (G11/G12) | 2015–2022 | 340 | gemiddeld |
| 175 | Mitsubishi Lancer (X) | 2008–2016 | 612 | gemiddeld |
| 176 | Mazda 3 (BL) | 2009–2018 | 7.836 | gemiddeld |
| 177 | Land Rover Range Rover Evoque (I) | 2011–2018 | 5.170 | gemiddeld |
| 178 | Volvo V70 / XC70 (III) | 2007–2016 | 14.971 | gemiddeld |
| 179 | Mercedes-Benz CLS (C218) | 2011–2017 | 822 | gemiddeld |
| 180 | Volkswagen Golf 7 | 2013–2020 | 101.227 | gemiddeld |
| 181 | Subaru XV (I) | 2012–2017 | 1.337 | gemiddeld |
| 182 | Peugeot 208 (I) | 2012–2019 | 44.544 | gemiddeld |
| 183 | Citroen C3 Picasso | 2009–2016 | 3.265 | gemiddeld |
| 184 | Nissan Micra (K13) | 2011–2017 | 7.306 | gemiddeld |
| 185 | Volvo V60 (I) | 2011–2018 | 22.104 | gemiddeld |
| 186 | Dacia Sandero (II) | 2013–2020 | 7.724 | gemiddeld |
| 187 | Mitsubishi ASX (I) | 2010–2020 | 8.899 | gemiddeld |
| 188 | DS 5 | 2015–2019 | 212 | gemiddeld |
| 189 | Volkswagen Golf 6 | 2008–2013 | 3.861 | gemiddeld |
| 190 | Dacia Logan (II) | 2014–2020 | 7.923 | gemiddeld |
| 191 | Mazda 6 (GJ/GL) | 2012–2023 | 4.089 | gemiddeld |
| 192 | Hyundai ix20 | 2010–2018 | 9.442 | gemiddeld |
| 193 | Hyundai i20 (I) | 2009–2015 | 10.408 | gemiddeld |
| 194 | Opel Combo (D) | 2012–2017 | 217 | gemiddeld |
| 195 | Peugeot 2008 (I) | 2013–2019 | 26.029 | gemiddeld |
| 196 | Seat Leon (III) | 2013–2020 | 27.398 | gemiddeld |
| 197 | Nissan Note (E11) | 2006–2013 | 519 | gemiddeld |
| 198 | Jaguar XF (X250) | 2008–2015 | 804 | gemiddeld |
| 199 | Suzuki Baleno | 2016–2019 | 1.068 | gemiddeld |
| 200 | Skoda Superb (III) | 2015–2024 | 1.274 | gemiddeld |
| 201 | Dacia Duster (I) | 2010–2017 | 4.519 | gemiddeld |
| 202 | Mercedes-Benz E-Klasse (W212) | 2009–2016 | 4.506 | gemiddeld |
| 203 | Fiat Panda (III) | 2012–2026 | 21.667 | gemiddeld |
| 204 | Ford Galaxy (IV) | 2015–2020 | 325 | 5% vaker |
| 205 | Fiat 500X | 2015–2024 | 3.498 | 6% vaker |
| 206 | Citroen C4 Picasso / SpaceTourer (II) | 2013–2021 | 11.039 | 6% vaker |
| 207 | Mazda CX-3 | 2015–2021 | 6.766 | 6% vaker |
| 208 | Volkswagen Touran (I) | 2003–2015 | 5.179 | 6% vaker |
| 209 | Subaru Forester (IV) | 2013–2019 | 3.006 | 7% vaker |
| 210 | Smart ForFour (W453) | 2015–2022 | 2.017 | 7% vaker |
| 211 | Opel Insignia (A) | 2009–2016 | 5.876 | 8% vaker |
| 212 | Kia Sportage (IV) | 2016–2021 | 2.258 | 8% vaker |
| 213 | Ford Mondeo (V) | 2015–2022 | 3.170 | 8% vaker |
| 214 | Citroen C3 (II) | 2010–2016 | 24.080 | 9% vaker |
| 215 | Ford Focus (III) | 2011–2018 | 44.950 | 9% vaker |
| 216 | Mitsubishi Space Star (II) | 2013–2024 | 17.688 | 9% vaker |
| 217 | Smart ForTwo (451) | 2007–2015 | 1.385 | 10% vaker |
| 218 | Renault Laguna (III) | 2007–2014 | 312 | 10% vaker |
| 219 | Seat Altea | 2004–2014 | 1.727 | 11% vaker |
| 220 | Nissan Pulsar | 2014–2018 | 3.695 | 11% vaker |
| 221 | Land Rover Discovery 3 / 4 | 2004–2016 | 664 | 11% vaker |
| 222 | Hyundai i30 (II) | 2012–2017 | 6.161 | 12% vaker |
| 223 | Volkswagen Jetta (VI) | 2011–2014 | 2.244 | 12% vaker |
| 224 | Seat Ibiza (IV) | 2008–2017 | 19.464 | 12% vaker |
| 225 | Renault Talisman | 2016–2022 | 608 | 12% vaker |
| 226 | Ford S-Max (II) | 2015–2020 | 680 | 12% vaker |
| 227 | Volkswagen Passat (B7) | 2011–2014 | 4.000 | 13% vaker |
| 228 | Ford Tourneo Connect (II) | 2014–2019 | 697 | 13% vaker |
| 229 | Ford EcoSport | 2014–2022 | 2.928 | 13% vaker |
| 230 | Volvo XC90 (I) | 2003–2013 | 375 | 14% vaker |
| 231 | Volkswagen Polo (6R/6C) | 2009–2017 | 84.742 | 14% vaker |
| 232 | Hyundai Tucson (III) | 2015–2020 | 4.290 | 14% vaker |
| 233 | Fiat 500e (I) | 2013–2018 | 1.604 | 15% vaker |
| 234 | Hyundai ix35 | 2010–2015 | 6.524 | 15% vaker |
| 235 | DS 3 | 2015–2019 | 1.462 | 15% vaker |
| 236 | Skoda Superb (II) | 2009–2015 | 1.108 | 15% vaker |
| 237 | Ford Tourneo Courier (I) | 2014–2019 | 616 | 15% vaker |
| 238 | Mazda 5 (CW) | 2010–2015 | 695 | 16% vaker |
| 239 | Ford Mustang (V) | 2005–2014 | 406 | 16% vaker |
| 240 | Mercedes-Benz Citan (I) | 2013–2019 | 264 | 18% vaker |
| 241 | Volkswagen Transporter (T6) | 2015–2026 | 1.798 | 18% vaker |
| 242 | Volkswagen Transporter (T5) | 2004–2015 | 3.395 | 18% vaker |
| 243 | Volkswagen Caddy (III) | 2004–2015 | 1.793 | 18% vaker |
| 244 | BMW X5 (E70) | 2007–2013 | 288 | 18% vaker |
| 245 | Lancia Ypsilon (III) | 2011–2016 | 1.430 | 19% vaker |
| 246 | Fiat Qubo / Fiorino | 2008–2017 | 238 | 19% vaker |
| 247 | BMW 5-serie Gran Turismo (F07) | 2009–2016 | 389 | 20% vaker |
| 248 | Volkswagen Passat CC / CC | 2008–2015 | 387 | 20% vaker |
| 249 | Citroen C4 Cactus | 2014–2020 | 15.643 | 20% vaker |
| 250 | Ford Mondeo (IV) | 2007–2014 | 2.188 | 20% vaker |
| 251 | Renault Scénic (III) | 2009–2016 | 8.657 | 21% vaker |
| 252 | Kia Rio (III) | 2011–2017 | 21.366 | 21% vaker |
| 253 | Opel Ampera | 2012–2014 | 1.105 | 21% vaker |
| 254 | Ford Fiesta (VI) | 2009–2017 | 58.644 | 21% vaker |
| 255 | Peugeot 207 | 2006–2012 | 579 | 21% vaker |
| 256 | Opel Zafira (B) | 2005–2013 | 453 | 22% vaker |
| 257 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 1.201 | 23% vaker |
| 258 | Kia Sportage (III) | 2010–2016 | 11.176 | 23% vaker |
| 259 | Renault Clio (III) | 2006–2012 | 402 | 23% vaker |
| 260 | Mazda CX-5 (KE) | 2012–2017 | 24.064 | 24% vaker |
| 261 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 2.091 | 24% vaker |
| 262 | Chevrolet Volt | 2012–2013 | 358 | 26% vaker |
| 263 | Opel Astra (J) | 2010–2015 | 17.544 | 26% vaker |
| 264 | Dacia Dokker | 2013–2020 | 1.250 | 26% vaker |
| 265 | Toyota Land Cruiser (150) | 2011–2024 | 233 | 27% vaker |
| 266 | Ford Ka (II) | 2009–2015 | 9.170 | 28% vaker |
| 267 | Renault Kadjar | 2015–2022 | 4.542 | 28% vaker |
| 268 | Peugeot 5008 (I) | 2010–2016 | 1.902 | 28% vaker |
| 269 | Jeep Renegade | 2014–2025 | 2.395 | 28% vaker |
| 270 | Peugeot 508 (I) | 2011–2017 | 2.664 | 28% vaker |
| 271 | Hyundai i10 (I) | 2008–2013 | 5.791 | 28% vaker |
| 272 | Fiat 500L | 2013–2019 | 3.801 | 29% vaker |
| 273 | Peugeot 308 (II) | 2014–2021 | 27.974 | 30% vaker |
| 274 | Opel Zafira Tourer (C) | 2012–2018 | 8.460 | 31% vaker |
| 275 | Mercedes-Benz S-Klasse (W222) | 2013–2020 | 2.057 | 31% vaker |
| 276 | Seat Leon (II) | 2005–2013 | 460 | 34% vaker |
| 277 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 22.254 | 35% vaker |
| 278 | Mercedes-Benz G-Klasse (W463) | 1995–2018 | 306 | 35% vaker |
| 279 | Jeep Grand Cherokee (WK2) | 2010–2025 | 529 | 37% vaker |
| 280 | Volvo V40 (II) | 2012–2020 | 30.809 | 38% vaker |
| 281 | Fiat 500 (312) | 2008–2024 | 49.481 | 38% vaker |
| 282 | Skoda Octavia (II) | 2005–2013 | 662 | 39% vaker |
| 283 | Renault Twingo (II) | 2008–2014 | 11.609 | 39% vaker |
| 284 | Nissan X-Trail (T32) | 2015–2021 | 1.606 | 39% vaker |
| 285 | Ford Mustang (VI) | 2015–2026 | 778 | 40% vaker |
| 286 | Citroen DS3 | 2010–2015 | 6.421 | 40% vaker |
| 287 | Chevrolet Cruze | 2009–2013 | 266 | 40% vaker |
| 288 | Ford S-Max (I) | 2006–2015 | 1.663 | 41% vaker |
| 289 | Hyundai i10 (II) | 2014–2020 | 23.367 | 41% vaker |
| 290 | Nissan Qashqai (J11) | 2014–2021 | 33.322 | 42% vaker |
| 291 | Mercedes-Benz GLC (X253) | 2015–2022 | 2.264 | 44% vaker |
| 292 | Opel Corsa (D) | 2007–2014 | 22.326 | 44% vaker |
| 293 | Chevrolet Spark (M300) | 2010–2013 | 998 | 45% vaker |
| 294 | Dodge Challenger (III) | 2008–2021 | 248 | 45% vaker |
| 295 | Citroen DS5 | 2012–2015 | 822 | 46% vaker |
| 296 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 1.144 | 47% vaker |
| 297 | Renault Clio (IV) | 2013–2019 | 71.967 | 49% vaker |
| 298 | Nissan Juke (F15) | 2010–2019 | 7.533 | 49% vaker |
| 299 | Kia Sorento (II) | 2009–2014 | 302 | 50% vaker |
| 300 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 6.552 | 51% vaker |
| 301 | Mitsubishi Outlander (III) | 2013–2026 | 29.659 | 52% vaker |
| 302 | Renault Zoe | 2013–2023 | 2.841 | 52% vaker |
| 303 | Opel Mokka (A) | 2013–2019 | 21.485 | 52% vaker |
| 304 | Hyundai Santa Fe (III) | 2012–2017 | 426 | 53% vaker |
| 305 | Fiat Grande Punto / Punto Evo (199) | 2006–2018 | 9.967 | 53% vaker |
| 306 | Land Rover Range Rover (IV) | 2013–2026 | 1.101 | 53% vaker |
| 307 | Ford Galaxy (III) | 2006–2015 | 945 | 54% vaker |
| 308 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 2.490 | 54% vaker |
| 309 | Chevrolet Aveo (T300) | 2011–2013 | 753 | 54% vaker |
| 310 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 4.928 | 54% vaker |
| 311 | Fiat Doblo (II) | 2010–2018 | 296 | 56% vaker |
| 312 | Hyundai Veloster | 2011–2015 | 243 | 57% vaker |
| 313 | Nissan NV200 / Evalia | 2010–2017 | 315 | 58% vaker |
| 314 | Opel Adam | 2013–2019 | 11.428 | 60% vaker |
| 315 | BMW X6 (F16) | 2015–2019 | 375 | 61% vaker |
| 316 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 2.333 | 61% vaker |
| 317 | Chevrolet Trax | 2013–2014 | 330 | 63% vaker |
| 318 | Alfa Romeo MiTo | 2008–2019 | 3.959 | 64% vaker |
| 319 | Mercedes-Benz E-Klasse (W213) | 2016–2026 | 1.103 | 66% vaker |
| 320 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 334 | 66% vaker |
| 321 | Mercedes-Benz Vito / V-Klasse (W639) | 2004–2014 | 584 | 67% vaker |
| 322 | Opel Corsa (E) | 2014–2019 | 24.674 | 68% vaker |
| 323 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 14.206 | 70% vaker |
| 324 | Nissan Leaf (ZE0) | 2011–2017 | 1.655 | 75% vaker |
| 325 | Mercedes-Benz Vito / V-Klasse (W447) | 2015–2026 | 1.341 | 83% vaker |
| 326 | Renault Trafic (II) | 2007–2014 | 255 | 83% vaker |
| 327 | Opel Astra (K) | 2016–2021 | 7.712 | 90% vaker |
| 328 | Tesla Model S | 2013–2020 | 4.356 | 93% vaker |
| 329 | Opel Karl | 2015–2019 | 12.017 | 97% vaker |
| 330 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 312 | 98% vaker |
| 331 | Renault Trafic (III) | 2014–2024 | 612 | 101% vaker |
| 332 | Opel Vivaro (A/B) | 2004–2019 | 602 | 105% vaker |
| 333 | Volvo V90 (II) | 2016–2025 | 224 | 115% vaker |
| 334 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 357 | 118% vaker |
| 335 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 6.295 | 145% vaker |
| 336 | Mercedes-Benz Sprinter (906) | 2009–2026 | 1.508 | 184% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.