Betrouwbaarste auto's van 8–9 jaar volgens de APK
330 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Mercedes-Benz AMG GT, Porsche 718 Boxster / Cayman (982), Lexus RX (IV).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Mercedes-Benz AMG GT | 2015–2021 | 491 | 75% minder |
| 2 | Porsche 718 Boxster / Cayman (982) | 2016–2024 | 780 | 73% minder |
| 3 | Lexus RX (IV) | 2016–2022 | 1.124 | 69% minder |
| 4 | Porsche Boxster / Cayman (981) | 2012–2016 | 405 | 68% minder |
| 5 | BMW X3 (G01) | 2018–2024 | 1.670 | 68% minder |
| 6 | BMW i3 | 2013–2022 | 4.168 | 67% minder |
| 7 | BMW Z4 (E89) | 2009–2016 | 489 | 66% minder |
| 8 | Kia Niro (I) | 2016–2022 | 18.873 | 65% minder |
| 9 | Jaguar F-Type | 2013–2024 | 623 | 65% minder |
| 10 | Lexus RC | 2016–2020 | 260 | 65% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 321 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 2.336 | 103% vaker |
| 322 | Tesla Model S | 2013–2020 | 6.674 | 114% vaker |
| 323 | Volvo XC60 (II) | 2017–2026 | 5.711 | 124% vaker |
| 324 | Volvo V90 (II) | 2016–2025 | 6.108 | 129% vaker |
| 325 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 201 | 132% vaker |
| 326 | Volkswagen Polo (AW) | 2018–2025 | 19.909 | 132% vaker |
| 327 | Opel Vivaro (A/B) | 2004–2019 | 945 | 147% vaker |
| 328 | Renault Trafic (III) | 2014–2024 | 1.589 | 153% vaker |
| 329 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 14.686 | 216% vaker |
| 330 | Mercedes-Benz Sprinter (906) | 2009–2026 | 1.914 | 228% vaker |
Alle 330 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Mercedes-Benz AMG GT | 2015–2021 | 491 | 75% minder |
| 2 | Porsche 718 Boxster / Cayman (982) | 2016–2024 | 780 | 73% minder |
| 3 | Lexus RX (IV) | 2016–2022 | 1.124 | 69% minder |
| 4 | Porsche Boxster / Cayman (981) | 2012–2016 | 405 | 68% minder |
| 5 | BMW X3 (G01) | 2018–2024 | 1.670 | 68% minder |
| 6 | BMW i3 | 2013–2022 | 4.168 | 67% minder |
| 7 | BMW Z4 (E89) | 2009–2016 | 489 | 66% minder |
| 8 | Kia Niro (I) | 2016–2022 | 18.873 | 65% minder |
| 9 | Jaguar F-Type | 2013–2024 | 623 | 65% minder |
| 10 | Lexus RC | 2016–2020 | 260 | 65% minder |
| 11 | Lexus NX (I) | 2014–2021 | 2.992 | 64% minder |
| 12 | Porsche 911 (991) | 2012–2019 | 3.559 | 63% minder |
| 13 | Toyota C-HR (I) | 2016–2023 | 18.176 | 62% minder |
| 14 | Suzuki Vitara (IV) | 2015–2026 | 15.755 | 60% minder |
| 15 | Toyota Prius (IV) | 2016–2025 | 2.964 | 60% minder |
| 16 | Suzuki SX4 S-Cross | 2013–2026 | 7.926 | 59% minder |
| 17 | Audi R8 | 2007–2022 | 229 | 58% minder |
| 18 | Ferrari 458 / 488 | 2010–2022 | 246 | 58% minder |
| 19 | Honda HR-V (II) | 2015–2021 | 3.350 | 58% minder |
| 20 | Mercedes-Benz SLK / SLC (R172) | 2011–2019 | 621 | 58% minder |
| 21 | Suzuki Swift (V) | 2017–2024 | 6.546 | 57% minder |
| 22 | Fiat 124 Spider | 2016–2019 | 758 | 56% minder |
| 23 | Audi A8 (D4) | 2010–2017 | 446 | 54% minder |
| 24 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 1.417 | 53% minder |
| 25 | Suzuki Ignis (III) | 2017–2024 | 8.608 | 53% minder |
| 26 | Lexus IS (XE30) | 2013–2020 | 1.466 | 52% minder |
| 27 | Toyota Verso-S | 2011–2015 | 1.592 | 52% minder |
| 28 | Toyota RAV4 (IV) | 2016–2019 | 11.400 | 51% minder |
| 29 | Lexus GS (IV) | 2013–2018 | 330 | 51% minder |
| 30 | Suzuki Splash | 2008–2015 | 964 | 51% minder |
| 31 | Kia Venga | 2010–2018 | 8.550 | 50% minder |
| 32 | Opel Agila (B) | 2008–2014 | 893 | 50% minder |
| 33 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 17.616 | 49% minder |
| 34 | BMW M3 / M4 (F80/F82) | 2014–2020 | 902 | 49% minder |
| 35 | Mazda MX-5 (ND) | 2015–2025 | 2.659 | 47% minder |
| 36 | Audi TT (8S) | 2015–2023 | 1.626 | 47% minder |
| 37 | Volkswagen Golf 6 | 2008–2013 | 534 | 47% minder |
| 38 | Mini (F55/F56) | 2014–2025 | 32.703 | 46% minder |
| 39 | Lexus CT 200h | 2011–2020 | 3.518 | 46% minder |
| 40 | Suzuki Celerio | 2015–2020 | 15.959 | 46% minder |
| 41 | Mini Cabrio (F57) | 2017–2023 | 2.116 | 46% minder |
| 42 | Toyota Verso | 2009–2017 | 3.795 | 45% minder |
| 43 | Bentley Continental GT / Flying Spur (3W) | 2004–2018 | 211 | 45% minder |
| 44 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 826 | 45% minder |
| 45 | Mercedes-Benz B-Klasse (W246) | 2012–2018 | 13.729 | 44% minder |
| 46 | Ford Fiesta (VII) | 2017–2023 | 16.005 | 44% minder |
| 47 | BMW 2-serie coupé/cabrio (F22/F23) | 2014–2021 | 2.672 | 43% minder |
| 48 | Hyundai Ioniq | 2016–2022 | 4.036 | 43% minder |
| 49 | Mini Countryman (F60) | 2017–2023 | 6.004 | 42% minder |
| 50 | Audi A7 (C8) | 2018–2025 | 203 | 42% minder |
| 51 | Hyundai Kona (I) | 2018–2023 | 2.536 | 42% minder |
| 52 | Kia Rio (IV) | 2017–2023 | 7.159 | 41% minder |
| 53 | Honda Jazz (III) | 2009–2019 | 4.311 | 41% minder |
| 54 | Seat Ateca | 2016–2025 | 8.089 | 40% minder |
| 55 | Hyundai i30 (III) | 2017–2025 | 2.220 | 40% minder |
| 56 | Renault Captur (I) | 2013–2019 | 64.986 | 40% minder |
| 57 | Seat Mii | 2012–2021 | 10.413 | 39% minder |
| 58 | Volkswagen T-Roc | 2018–2025 | 6.610 | 39% minder |
| 59 | Mini Countryman / Paceman (R60/R61) | 2010–2016 | 3.454 | 39% minder |
| 60 | Volkswagen Beetle (A5) | 2011–2018 | 2.921 | 39% minder |
| 61 | BMW M2 (F87) | 2016–2020 | 475 | 38% minder |
| 62 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 9.422 | 38% minder |
| 63 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 32.543 | 37% minder |
| 64 | Skoda Karoq | 2018–2025 | 1.757 | 37% minder |
| 65 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 1.533 | 37% minder |
| 66 | Porsche Panamera (971) | 2017–2024 | 1.061 | 36% minder |
| 67 | Smart ForTwo (C453) | 2015–2023 | 1.973 | 36% minder |
| 68 | Audi A5 (F5) | 2016–2024 | 5.362 | 35% minder |
| 69 | Suzuki Swift (IV) | 2010–2016 | 8.096 | 35% minder |
| 70 | Audi Q2 | 2017–2025 | 9.076 | 35% minder |
| 71 | Volkswagen up! | 2012–2023 | 67.570 | 35% minder |
| 72 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 13.602 | 35% minder |
| 73 | BMW X2 (F39) | 2018–2023 | 878 | 35% minder |
| 74 | Subaru Legacy / Outback (VI) | 2015–2021 | 1.164 | 35% minder |
| 75 | Honda Civic (X) | 2017–2021 | 1.267 | 34% minder |
| 76 | Skoda Citigo | 2012–2020 | 11.507 | 34% minder |
| 77 | Skoda Kodiaq (I) | 2017–2024 | 3.529 | 34% minder |
| 78 | Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) | 2011–2018 | 3.137 | 33% minder |
| 79 | Nissan Note (E12) | 2013–2017 | 8.965 | 33% minder |
| 80 | Volvo XC60 (I) | 2009–2017 | 13.165 | 32% minder |
| 81 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 1.907 | 32% minder |
| 82 | Kia Stonic | 2018–2026 | 2.655 | 32% minder |
| 83 | Mini Clubman (F54) | 2017–2024 | 4.832 | 31% minder |
| 84 | Toyota Aygo (II) | 2014–2022 | 45.232 | 31% minder |
| 85 | Audi A6 (C7) | 2011–2018 | 8.870 | 31% minder |
| 86 | Mini Cabrio / Coupé (R57/R58) | 2010–2015 | 390 | 31% minder |
| 87 | Honda Civic (IX) | 2012–2026 | 1.679 | 31% minder |
| 88 | BMW X1 (F48) | 2016–2022 | 14.507 | 30% minder |
| 89 | Skoda Yeti | 2010–2017 | 4.435 | 30% minder |
| 90 | Audi Q5 (FY) | 2017–2026 | 4.769 | 29% minder |
| 91 | Ford Ka+ | 2016–2019 | 3.225 | 29% minder |
| 92 | Volkswagen Tiguan (I) | 2008–2016 | 3.713 | 29% minder |
| 93 | Kia Ceed (III) | 2018–2025 | 414 | 29% minder |
| 94 | Volkswagen Sharan (II) | 2010–2020 | 1.269 | 28% minder |
| 95 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 2.136 | 28% minder |
| 96 | Kia Picanto (III) | 2017–2026 | 19.555 | 28% minder |
| 97 | Audi Q3 (8U) | 2012–2018 | 7.055 | 28% minder |
| 98 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 8.653 | 28% minder |
| 99 | Infiniti Q30 / QX30 | 2016–2019 | 420 | 28% minder |
| 100 | Volkswagen Tiguan (II) | 2016–2023 | 29.709 | 28% minder |
| 101 | Citroen DS4 (I) | 2011–2016 | 223 | 28% minder |
| 102 | Ford C-Max (II) | 2011–2019 | 14.717 | 27% minder |
| 103 | Porsche Cayenne (9Y) | 2018–2026 | 474 | 27% minder |
| 104 | Volkswagen California (T6) | 2015–2026 | 1.456 | 26% minder |
| 105 | Audi A4 (B9) | 2016–2024 | 15.695 | 25% minder |
| 106 | Mitsubishi Eclipse Cross | 2018–2025 | 1.335 | 24% minder |
| 107 | Porsche Cayenne (92A) | 2010–2017 | 2.219 | 24% minder |
| 108 | Subaru XV (II) | 2017–2023 | 381 | 24% minder |
| 109 | Kia Ceed (II) | 2012–2018 | 8.352 | 24% minder |
| 110 | Peugeot 108 | 2014–2021 | 47.096 | 24% minder |
| 111 | Seat Alhambra (II) | 2010–2020 | 963 | 23% minder |
| 112 | Audi A3 (8V) | 2013–2020 | 39.442 | 23% minder |
| 113 | Audi A7 (C7) | 2010–2018 | 603 | 22% minder |
| 114 | Toyota Prius+ | 2012–2019 | 1.445 | 22% minder |
| 115 | Volkswagen Touran (II) | 2015–2024 | 9.849 | 22% minder |
| 116 | Porsche Macan (95B) | 2014–2023 | 3.084 | 22% minder |
| 117 | Mercedes-Benz GLA (X156) | 2014–2019 | 8.493 | 22% minder |
| 118 | Skoda Rapid | 2013–2019 | 6.543 | 22% minder |
| 119 | Toyota Prius (III) | 2009–2015 | 411 | 22% minder |
| 120 | Hyundai i20 (II) | 2015–2020 | 14.463 | 21% minder |
| 121 | BMW 6-serie Gran Turismo (G32) | 2017–2023 | 335 | 21% minder |
| 122 | Citroen C1 (II) | 2014–2021 | 26.024 | 20% minder |
| 123 | Audi A4 (B8) | 2008–2015 | 1.867 | 20% minder |
| 124 | Alfa Romeo Giulietta | 2010–2019 | 3.849 | 20% minder |
| 125 | BMW X3 (F25) | 2011–2017 | 4.967 | 19% minder |
| 126 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C207) | 2009–2016 | 567 | 19% minder |
| 127 | Ford B-Max | 2012–2018 | 7.854 | 19% minder |
| 128 | Ford EcoSport | 2014–2022 | 8.241 | 18% minder |
| 129 | Citroen C4 (II) | 2010–2017 | 1.539 | 18% minder |
| 130 | Renault Twingo (III) | 2014–2026 | 29.189 | 17% minder |
| 131 | BMW 3-serie (F30/F31) | 2012–2019 | 22.616 | 17% minder |
| 132 | Mercedes-Benz GL / GLS (X166) | 2013–2019 | 593 | 17% minder |
| 133 | Mazda 2 (DE) | 2007–2014 | 331 | 16% minder |
| 134 | Volkswagen Caddy (IV) | 2015–2020 | 3.161 | 16% minder |
| 135 | Mitsubishi Lancer (X) | 2008–2016 | 251 | 16% minder |
| 136 | Kia Soul (II) | 2014–2019 | 352 | 16% minder |
| 137 | Seat Altea | 2004–2014 | 275 | 15% minder |
| 138 | Opel Grandland (X) | 2017–2024 | 3.709 | 15% minder |
| 139 | Peugeot Partner (II) | 2008–2018 | 2.273 | 15% minder |
| 140 | Seat Toledo (IV) | 2013–2018 | 586 | 14% minder |
| 141 | Volkswagen Arteon | 2017–2024 | 730 | 14% minder |
| 142 | Audi Q7 (4M) | 2015–2026 | 5.867 | 14% minder |
| 143 | BMW 7-serie (G11/G12) | 2015–2022 | 1.432 | 14% minder |
| 144 | BMW 1-serie (F20/F21) | 2011–2019 | 17.731 | 13% minder |
| 145 | Dacia Sandero (II) | 2013–2020 | 8.982 | 13% minder |
| 146 | Ford Focus (IV) | 2018–2025 | 1.403 | 13% minder |
| 147 | Ford Focus (III) | 2011–2018 | 39.812 | 13% minder |
| 148 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 1.775 | 13% minder |
| 149 | Audi A1 (8X) | 2010–2018 | 18.442 | 12% minder |
| 150 | BMW 6-serie (F06/F12/F13) | 2011–2017 | 345 | 12% minder |
| 151 | Dacia Duster (I) | 2010–2017 | 4.824 | 12% minder |
| 152 | BMW 5-serie (G30/G31) | 2017–2025 | 9.156 | 11% minder |
| 153 | Opel Crossland | 2017–2024 | 7.306 | 11% minder |
| 154 | Peugeot 208 (I) | 2012–2019 | 41.107 | 11% minder |
| 155 | Mazda CX-5 (KF) | 2017–2026 | 10.472 | 10% minder |
| 156 | DS 4 (I) | 2015–2018 | 1.022 | 10% minder |
| 157 | Volkswagen Golf 7 | 2013–2020 | 87.957 | 10% minder |
| 158 | Kia Optima (JF) | 2016–2020 | 575 | 9% minder |
| 159 | Mazda 6 (GJ/GL) | 2012–2023 | 3.193 | 9% minder |
| 160 | Nissan Leaf (ZE1) | 2018–2024 | 1.445 | 9% minder |
| 161 | Dacia Duster (II) | 2018–2024 | 1.089 | 9% minder |
| 162 | Hyundai ix20 | 2010–2018 | 6.834 | 9% minder |
| 163 | Citroen C3 (III) | 2016–2024 | 16.400 | 9% minder |
| 164 | Citroen C3 Aircross (I) | 2017–2024 | 2.854 | 8% minder |
| 165 | Renault Kangoo (II) | 2008–2018 | 2.269 | 8% minder |
| 166 | Skoda Fabia (III) | 2015–2022 | 22.668 | 8% minder |
| 167 | BMW 2-serie Gran Tourer (F46) | 2015–2022 | 5.119 | 8% minder |
| 168 | Maserati Ghibli (III) | 2013–2023 | 281 | 7% minder |
| 169 | Mercedes-Benz A-Klasse (W177) | 2018–2026 | 1.790 | 7% minder |
| 170 | Renault Mégane (IV) | 2016–2024 | 18.414 | 6% minder |
| 171 | Volvo V70 / XC70 (III) | 2007–2016 | 8.959 | 6% minder |
| 172 | Mazda 2 (DJ) | 2015–2024 | 13.820 | 5% minder |
| 173 | Peugeot 3008 (II) | 2017–2024 | 14.444 | 5% minder |
| 174 | Mercedes-Benz A-Klasse (W176) | 2012–2018 | 16.599 | 5% minder |
| 175 | Volkswagen Passat (B8) | 2015–2025 | 29.322 | 5% minder |
| 176 | Mitsubishi ASX (I) | 2010–2020 | 10.135 | 5% minder |
| 177 | Ford Galaxy (IV) | 2015–2020 | 1.130 | 5% minder |
| 178 | Subaru XV (I) | 2012–2017 | 1.016 | 5% minder |
| 179 | Peugeot 2008 (I) | 2013–2019 | 34.816 | gemiddeld |
| 180 | Ford Mondeo (V) | 2015–2022 | 5.450 | gemiddeld |
| 181 | Dacia Logan (II) | 2014–2020 | 9.307 | gemiddeld |
| 182 | Ford Kuga (II) | 2013–2019 | 15.292 | gemiddeld |
| 183 | Volvo V60 (I) | 2011–2018 | 18.104 | gemiddeld |
| 184 | Citroen C3 (II) | 2010–2016 | 10.597 | gemiddeld |
| 185 | Renault Scénic (IV) | 2016–2023 | 8.690 | gemiddeld |
| 186 | Mercedes-Benz CLA (C117) | 2013–2019 | 11.848 | gemiddeld |
| 187 | Mazda 3 (BL) | 2009–2018 | 6.695 | gemiddeld |
| 188 | Opel Cascada | 2013–2018 | 678 | gemiddeld |
| 189 | Opel Insignia (B) | 2017–2022 | 2.860 | gemiddeld |
| 190 | Citroen C4 Picasso / SpaceTourer (II) | 2013–2021 | 12.249 | gemiddeld |
| 191 | Skoda Octavia (III) | 2013–2020 | 21.750 | gemiddeld |
| 192 | Citroen Berlingo (II) | 2008–2018 | 2.457 | gemiddeld |
| 193 | BMW 5-serie (F10/F11) | 2010–2017 | 6.178 | gemiddeld |
| 194 | Alfa Romeo Giulia (952) | 2016–2024 | 2.592 | gemiddeld |
| 195 | Volkswagen Polo (6R/6C) | 2009–2017 | 66.740 | gemiddeld |
| 196 | Hyundai i30 (II) | 2012–2017 | 3.260 | gemiddeld |
| 197 | Mazda CX-3 | 2015–2021 | 19.408 | gemiddeld |
| 198 | Volkswagen Caddy (III) | 2004–2015 | 203 | gemiddeld |
| 199 | Seat Ibiza (IV) | 2008–2017 | 17.966 | gemiddeld |
| 200 | Suzuki Jimny (III) | 1998–2017 | 398 | gemiddeld |
| 201 | Seat Leon (III) | 2013–2020 | 24.090 | gemiddeld |
| 202 | Peugeot 3008 (I) | 2009–2016 | 1.469 | gemiddeld |
| 203 | Mitsubishi Space Star (II) | 2013–2024 | 17.343 | gemiddeld |
| 204 | Suzuki Alto (VII) | 2009–2015 | 2.140 | gemiddeld |
| 205 | Skoda Superb (III) | 2015–2024 | 4.898 | gemiddeld |
| 206 | Volkswagen Touareg (II) | 2010–2017 | 289 | gemiddeld |
| 207 | Jaguar XF (X260) | 2015–2023 | 662 | gemiddeld |
| 208 | Jaguar XE | 2015–2021 | 1.197 | gemiddeld |
| 209 | Mazda CX-5 (KE) | 2012–2017 | 17.160 | gemiddeld |
| 210 | Mercedes-Benz CLS (C218) | 2011–2017 | 390 | gemiddeld |
| 211 | Kia Picanto (II) | 2011–2017 | 34.942 | gemiddeld |
| 212 | Audi Q5 (8R) | 2008–2017 | 2.990 | gemiddeld |
| 213 | DS 5 | 2015–2019 | 498 | gemiddeld |
| 214 | Nissan e-NV200 | 2014–2022 | 269 | 5% vaker |
| 215 | Alfa Romeo Stelvio | 2017–2023 | 1.600 | 5% vaker |
| 216 | Fiat Tipo (356) | 2016–2023 | 1.970 | 5% vaker |
| 217 | Citroen C3 Picasso | 2009–2016 | 1.684 | 5% vaker |
| 218 | Opel Insignia (A) | 2009–2016 | 2.940 | 6% vaker |
| 219 | Toyota Yaris (III) | 2012–2020 | 54.678 | 6% vaker |
| 220 | Ford S-Max (II) | 2015–2020 | 2.274 | 6% vaker |
| 221 | Mercedes-Benz Citan (I) | 2013–2019 | 581 | 7% vaker |
| 222 | Mercedes-Benz C-Klasse (W204) | 2007–2016 | 980 | 7% vaker |
| 223 | Nissan Pulsar | 2014–2018 | 4.964 | 8% vaker |
| 224 | Kia Sportage (IV) | 2016–2021 | 9.565 | 8% vaker |
| 225 | Smart ForFour (W453) | 2015–2022 | 4.453 | 8% vaker |
| 226 | DS 3 | 2015–2019 | 3.578 | 9% vaker |
| 227 | Land Rover Range Rover Evoque (I) | 2011–2018 | 4.828 | 9% vaker |
| 228 | Peugeot 5008 (I) | 2010–2016 | 890 | 10% vaker |
| 229 | Volkswagen Touran (I) | 2003–2015 | 664 | 11% vaker |
| 230 | Hyundai i20 (I) | 2009–2015 | 1.215 | 12% vaker |
| 231 | Hyundai ix35 | 2010–2015 | 1.479 | 13% vaker |
| 232 | Land Rover Discovery Sport | 2015–2026 | 2.318 | 14% vaker |
| 233 | Opel Karl | 2015–2019 | 45.606 | 14% vaker |
| 234 | Renault Kadjar | 2015–2022 | 16.147 | 14% vaker |
| 235 | Ford Tourneo Connect (II) | 2014–2019 | 517 | 15% vaker |
| 236 | BMW 5-serie Gran Turismo (F07) | 2009–2016 | 204 | 16% vaker |
| 237 | Fiat 500X | 2015–2024 | 6.007 | 17% vaker |
| 238 | Kia Rio (III) | 2011–2017 | 9.458 | 17% vaker |
| 239 | Ford S-Max (I) | 2006–2015 | 257 | 19% vaker |
| 240 | Nissan Micra (K13) | 2011–2017 | 4.132 | 19% vaker |
| 241 | Hyundai Tucson (III) | 2015–2020 | 11.829 | 19% vaker |
| 242 | Fiat 500e (I) | 2013–2018 | 1.322 | 19% vaker |
| 243 | Citroen C4 Cactus | 2014–2020 | 19.578 | 20% vaker |
| 244 | Dacia Dokker | 2013–2020 | 1.459 | 20% vaker |
| 245 | Fiat Panda (III) | 2012–2026 | 13.372 | 21% vaker |
| 246 | Volvo XC40 / EX40 | 2018–2026 | 2.890 | 21% vaker |
| 247 | Kia Carens (IV) | 2013–2018 | 1.276 | 21% vaker |
| 248 | Ford Tourneo Courier (I) | 2014–2019 | 687 | 21% vaker |
| 249 | Volkswagen Scirocco (III) | 2008–2015 | 261 | 22% vaker |
| 250 | Ford Mustang (VI) | 2015–2026 | 1.114 | 23% vaker |
| 251 | Renault Scénic (III) | 2009–2016 | 2.531 | 23% vaker |
| 252 | Peugeot 508 (I) | 2011–2017 | 1.439 | 24% vaker |
| 253 | Peugeot 308 (II) | 2014–2021 | 32.011 | 24% vaker |
| 254 | Nissan X-Trail (T32) | 2015–2021 | 4.886 | 25% vaker |
| 255 | Mercedes-Benz E-Klasse (W212) | 2009–2016 | 1.195 | 25% vaker |
| 256 | Land Rover Discovery 3 / 4 | 2004–2016 | 309 | 26% vaker |
| 257 | Volvo V40 (II) | 2012–2020 | 29.823 | 26% vaker |
| 258 | Subaru Forester (IV) | 2013–2019 | 2.711 | 27% vaker |
| 259 | Ford Fiesta (VI) | 2009–2017 | 40.866 | 27% vaker |
| 260 | Toyota Land Cruiser (150) | 2011–2024 | 284 | 27% vaker |
| 261 | Nissan Juke (F15) | 2010–2019 | 5.746 | 28% vaker |
| 262 | Volkswagen Transporter (T6) | 2015–2026 | 6.732 | 28% vaker |
| 263 | BMW X5 M / X6 M | 2009–2018 | 291 | 28% vaker |
| 264 | Lancia Ypsilon (III) | 2011–2016 | 530 | 29% vaker |
| 265 | Kia Sportage (III) | 2010–2016 | 3.575 | 31% vaker |
| 266 | Nissan Leaf (ZE0) | 2011–2017 | 1.853 | 31% vaker |
| 267 | Nissan Qashqai (J11) | 2014–2021 | 46.375 | 32% vaker |
| 268 | Jeep Compass (II) | 2017–2025 | 1.075 | 32% vaker |
| 269 | Nissan Micra (K14) | 2017–2026 | 7.509 | 32% vaker |
| 270 | Opel Mokka (A) | 2013–2019 | 27.304 | 32% vaker |
| 271 | Opel Zafira Tourer (C) | 2012–2018 | 8.162 | 32% vaker |
| 272 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 464 | 33% vaker |
| 273 | Opel Astra (J) | 2010–2015 | 4.941 | 34% vaker |
| 274 | Peugeot 5008 (II) | 2017–2024 | 4.680 | 34% vaker |
| 275 | Renault Clio (IV) | 2013–2019 | 70.646 | 34% vaker |
| 276 | Citroen DS3 | 2010–2015 | 783 | 35% vaker |
| 277 | Opel Astra (K) | 2016–2021 | 38.943 | 36% vaker |
| 278 | Renault Twingo (II) | 2008–2014 | 210 | 38% vaker |
| 279 | Volkswagen Transporter (T5) | 2004–2015 | 515 | 38% vaker |
| 280 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C238) | 2017–2023 | 1.059 | 40% vaker |
| 281 | Jaguar F-Pace | 2016–2025 | 1.143 | 41% vaker |
| 282 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 30.230 | 41% vaker |
| 283 | Jeep Grand Cherokee (WK2) | 2010–2025 | 347 | 42% vaker |
| 284 | Jeep Renegade | 2014–2025 | 4.351 | 42% vaker |
| 285 | Renault Talisman | 2016–2022 | 3.904 | 43% vaker |
| 286 | Fiat 500 (312) | 2008–2024 | 46.016 | 44% vaker |
| 287 | Jaguar I-Pace | 2018–2022 | 363 | 44% vaker |
| 288 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 494 | 44% vaker |
| 289 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 4.447 | 45% vaker |
| 290 | Ford Ka (II) | 2009–2015 | 3.147 | 45% vaker |
| 291 | Volvo V60 (II) | 2018–2026 | 607 | 45% vaker |
| 292 | Peugeot Expert / Traveller | 2016–2026 | 241 | 47% vaker |
| 293 | Fiat 500L | 2013–2019 | 2.295 | 49% vaker |
| 294 | BMW X6 (F16) | 2015–2019 | 628 | 49% vaker |
| 295 | Hyundai i10 (II) | 2014–2020 | 31.088 | 51% vaker |
| 296 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 2.127 | 54% vaker |
| 297 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 6.359 | 55% vaker |
| 298 | Land Rover Range Rover (IV) | 2013–2026 | 966 | 56% vaker |
| 299 | Citroen Jumpy / SpaceTourer | 2017–2026 | 279 | 58% vaker |
| 300 | Mercedes-Benz S-Klasse (W222) | 2013–2020 | 1.861 | 65% vaker |
| 301 | Land Rover Discovery (V) | 2017–2022 | 434 | 67% vaker |
| 302 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 3.885 | 70% vaker |
| 303 | Mitsubishi Outlander (III) | 2013–2026 | 14.931 | 70% vaker |
| 304 | Fiat Grande Punto / Punto Evo (199) | 2006–2018 | 5.283 | 70% vaker |
| 305 | Land Rover Range Rover Velar | 2017–2026 | 1.080 | 71% vaker |
| 306 | Mercedes-Benz G-Klasse (W463) | 1995–2018 | 290 | 73% vaker |
| 307 | Mercedes-Benz GLC (X253) | 2015–2022 | 11.695 | 76% vaker |
| 308 | Opel Adam | 2013–2019 | 9.326 | 80% vaker |
| 309 | Mercedes-Benz E-Klasse (W213) | 2016–2026 | 8.535 | 80% vaker |
| 310 | Alfa Romeo MiTo | 2008–2019 | 2.005 | 81% vaker |
| 311 | Renault Zoe | 2013–2023 | 4.464 | 82% vaker |
| 312 | Suzuki Baleno | 2016–2019 | 5.533 | 86% vaker |
| 313 | Tesla Model X | 2016–2020 | 3.028 | 86% vaker |
| 314 | Volvo S90 (II) | 2016–2024 | 1.277 | 89% vaker |
| 315 | Seat Arona | 2018–2026 | 2.971 | 92% vaker |
| 316 | Opel Corsa (D) | 2007–2014 | 873 | 99% vaker |
| 317 | Mercedes-Benz Vito / V-Klasse (W447) | 2015–2026 | 3.094 | 100% vaker |
| 318 | Opel Ampera-e | 2017–2020 | 627 | 101% vaker |
| 319 | Seat Ibiza (V) | 2017–2026 | 6.095 | 102% vaker |
| 320 | Opel Corsa (E) | 2014–2019 | 42.364 | 102% vaker |
| 321 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 2.336 | 103% vaker |
| 322 | Tesla Model S | 2013–2020 | 6.674 | 114% vaker |
| 323 | Volvo XC60 (II) | 2017–2026 | 5.711 | 124% vaker |
| 324 | Volvo V90 (II) | 2016–2025 | 6.108 | 129% vaker |
| 325 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 201 | 132% vaker |
| 326 | Volkswagen Polo (AW) | 2018–2025 | 19.909 | 132% vaker |
| 327 | Opel Vivaro (A/B) | 2004–2019 | 945 | 147% vaker |
| 328 | Renault Trafic (III) | 2014–2024 | 1.589 | 153% vaker |
| 329 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 14.686 | 216% vaker |
| 330 | Mercedes-Benz Sprinter (906) | 2009–2026 | 1.914 | 228% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.