Betrouwbaarste diesels volgens de APK
374 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: BMW X3 (G01), Honda CR-V (IV), Volkswagen California (T6).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BMW X3 (G01) | 2018–2024 | 1.668 | 41% minder |
| 2 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 918 | 30% minder |
| 3 | Volkswagen California (T6) | 2015–2026 | 6.549 | 29% minder |
| 4 | Volkswagen California (T5) | 2004–2015 | 9.009 | 27% minder |
| 5 | Mini Countryman / Paceman (R60/R61) | 2010–2016 | 1.228 | 25% minder |
| 6 | Mini (F55/F56) | 2014–2025 | 2.068 | 25% minder |
| 7 | Toyota Corolla Verso | 2002–2009 | 730 | 24% minder |
| 8 | Audi A8 (D4) | 2010–2017 | 1.039 | 23% minder |
| 9 | Volkswagen Touareg (III) | 2018–2026 | 700 | 22% minder |
| 10 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 2.796 | 21% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 365 | Opel Zafira Life / Vivaro (C) | 2020–2026 | 955 | 143% vaker |
| 366 | Volvo V90 (II) | 2016–2025 | 5.295 | 145% vaker |
| 367 | Volvo XC60 (II) | 2017–2026 | 3.966 | 149% vaker |
| 368 | Seat Ibiza (V) | 2017–2026 | 574 | 158% vaker |
| 369 | Volkswagen Golf 8 | 2020–2026 | 3.049 | 166% vaker |
| 370 | Volkswagen Polo (AW) | 2018–2025 | 5.283 | 186% vaker |
| 371 | Renault Trafic (III) | 2014–2024 | 4.204 | 194% vaker |
| 372 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 5.574 | 205% vaker |
| 373 | Mercedes-Benz Sprinter (906) | 2009–2026 | 11.143 | 224% vaker |
| 374 | Mercedes-Benz B-Klasse (W247) | 2019–2025 | 1.779 | 359% vaker |
Alle 374 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BMW X3 (G01) | 2018–2024 | 1.668 | 41% minder |
| 2 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 918 | 30% minder |
| 3 | Volkswagen California (T6) | 2015–2026 | 6.549 | 29% minder |
| 4 | Volkswagen California (T5) | 2004–2015 | 9.009 | 27% minder |
| 5 | Mini Countryman / Paceman (R60/R61) | 2010–2016 | 1.228 | 25% minder |
| 6 | Mini (F55/F56) | 2014–2025 | 2.068 | 25% minder |
| 7 | Toyota Corolla Verso | 2002–2009 | 730 | 24% minder |
| 8 | Audi A8 (D4) | 2010–2017 | 1.039 | 23% minder |
| 9 | Volkswagen Touareg (III) | 2018–2026 | 700 | 22% minder |
| 10 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 2.796 | 21% minder |
| 11 | Volvo S80 (II) | 2006–2015 | 1.907 | 21% minder |
| 12 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 2.930 | 20% minder |
| 13 | BMW X1 (F48) | 2016–2022 | 3.563 | 20% minder |
| 14 | Audi Q7 (4M) | 2015–2026 | 5.353 | 17% minder |
| 15 | BMW X3 (F25) | 2011–2017 | 7.134 | 15% minder |
| 16 | Mini Countryman (F60) | 2017–2023 | 393 | 14% minder |
| 17 | Toyota Corolla (E120) | 2002–2007 | 283 | 14% minder |
| 18 | Honda HR-V (II) | 2015–2021 | 251 | 14% minder |
| 19 | Volvo XC60 (I) | 2009–2017 | 29.500 | 13% minder |
| 20 | Volkswagen Sharan (II) | 2010–2020 | 2.128 | 13% minder |
| 21 | Suzuki Vitara (IV) | 2015–2026 | 476 | 13% minder |
| 22 | Audi A6 (C7) | 2011–2018 | 14.119 | 12% minder |
| 23 | Toyota Auris (I) | 2007–2012 | 342 | 12% minder |
| 24 | BMW X4 (G02) | 2018–2025 | 212 | 10% minder |
| 25 | Toyota Avensis (II) | 2003–2009 | 754 | 10% minder |
| 26 | BMW 2-serie coupé/cabrio (F22/F23) | 2014–2021 | 418 | 10% minder |
| 27 | Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) | 2011–2018 | 5.611 | 10% minder |
| 28 | Jaguar XJ (X351) | 2010–2020 | 768 | 10% minder |
| 29 | Skoda Kodiaq (I) | 2017–2024 | 1.045 | 9% minder |
| 30 | Audi Q5 (FY) | 2017–2026 | 2.041 | 9% minder |
| 31 | Toyota Yaris (II) | 2006–2011 | 606 | 9% minder |
| 32 | Toyota Verso | 2009–2017 | 818 | 8% minder |
| 33 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 1.573 | 8% minder |
| 34 | Audi Q5 (8R) | 2008–2017 | 6.345 | 8% minder |
| 35 | BMW 6-serie Gran Turismo (G32) | 2017–2023 | 273 | 7% minder |
| 36 | Land Rover Freelander 2 | 2007–2014 | 1.963 | 5% minder |
| 37 | Honda CR-V (III) | 2007–2012 | 217 | 5% minder |
| 38 | Dacia Logan (II) | 2014–2020 | 510 | gemiddeld |
| 39 | Mini Clubman (F54) | 2017–2024 | 289 | gemiddeld |
| 40 | Volkswagen Tiguan (II) | 2016–2023 | 7.016 | gemiddeld |
| 41 | BMW 3-serie (F30/F31) | 2012–2019 | 24.533 | gemiddeld |
| 42 | Seat Alhambra (II) | 2010–2020 | 877 | gemiddeld |
| 43 | Audi A6 (C6) | 2004–2011 | 3.505 | gemiddeld |
| 44 | BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88) | 2009–2014 | 305 | gemiddeld |
| 45 | Audi A4 (B9) | 2016–2024 | 7.861 | gemiddeld |
| 46 | Honda Civic (IX) | 2012–2026 | 1.187 | gemiddeld |
| 47 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 2.293 | gemiddeld |
| 48 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 1.409 | gemiddeld |
| 49 | Volkswagen Touareg (II) | 2010–2017 | 1.714 | gemiddeld |
| 50 | Audi A4 (B8) | 2008–2015 | 10.072 | gemiddeld |
| 51 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 3.077 | gemiddeld |
| 52 | Volvo S60 (I) | 2001–2009 | 1.223 | gemiddeld |
| 53 | Volvo V70 / XC70 (III) | 2007–2016 | 37.301 | gemiddeld |
| 54 | Ford Kuga (II) | 2013–2019 | 1.431 | gemiddeld |
| 55 | BMW 1-serie (F20/F21) | 2011–2019 | 9.440 | gemiddeld |
| 56 | Porsche Panamera (970) | 2009–2016 | 229 | gemiddeld |
| 57 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 2.489 | gemiddeld |
| 58 | Land Rover Freelander (I) | 1998–2006 | 231 | gemiddeld |
| 59 | Jaguar XF (X250) | 2008–2015 | 2.138 | gemiddeld |
| 60 | Maserati Ghibli (III) | 2013–2023 | 350 | gemiddeld |
| 61 | BMW 5-serie (G30/G31) | 2017–2025 | 6.911 | gemiddeld |
| 62 | Mazda CX-5 (KF) | 2017–2026 | 403 | gemiddeld |
| 63 | Audi A7 (C7) | 2010–2018 | 891 | gemiddeld |
| 64 | Mercedes-Benz GL / GLS (X166) | 2013–2019 | 619 | 5% vaker |
| 65 | Mercedes-Benz C-Klasse (W202) | 1993–2000 | 329 | 5% vaker |
| 66 | BMW 7-serie (G11/G12) | 2015–2022 | 1.175 | 6% vaker |
| 67 | Saab 9-5 (II) | 2010–2012 | 223 | 6% vaker |
| 68 | Mini (R56) | 2007–2013 | 1.190 | 6% vaker |
| 69 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 2.927 | 6% vaker |
| 70 | Volkswagen Arteon | 2017–2024 | 600 | 6% vaker |
| 71 | Mercedes-Benz GLK (X204) | 2008–2015 | 3.343 | 7% vaker |
| 72 | Jeep Cherokee (KK/KL) | 2008–2019 | 330 | 7% vaker |
| 73 | Audi Q3 (8U) | 2012–2018 | 2.213 | 7% vaker |
| 74 | Jaguar XF (X260) | 2015–2023 | 916 | 8% vaker |
| 75 | BMW 2-serie Gran Tourer (F46) | 2015–2022 | 1.944 | 8% vaker |
| 76 | Volkswagen Beetle (A5) | 2011–2018 | 242 | 8% vaker |
| 77 | Nissan Note (E12) | 2013–2017 | 253 | 8% vaker |
| 78 | Skoda Karoq | 2018–2025 | 816 | 9% vaker |
| 79 | Alfa Romeo Giulietta | 2010–2019 | 2.157 | 9% vaker |
| 80 | Kia Ceed (III) | 2018–2025 | 464 | 9% vaker |
| 81 | Volkswagen Passat (B8) | 2015–2025 | 17.729 | 9% vaker |
| 82 | Volvo V70 / XC70 (II) | 2000–2007 | 6.345 | 10% vaker |
| 83 | Land Rover Range Rover Sport (I) | 2005–2012 | 1.207 | 10% vaker |
| 84 | Volkswagen Golf 2 | 1983–1991 | 507 | 10% vaker |
| 85 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 744 | 10% vaker |
| 86 | Volvo XC90 (I) | 2003–2013 | 4.516 | 11% vaker |
| 87 | Audi A2 | 2000–2005 | 832 | 11% vaker |
| 88 | Toyota Land Cruiser (120) | 2003–2008 | 1.074 | 11% vaker |
| 89 | Volkswagen Tiguan (I) | 2008–2016 | 6.237 | 11% vaker |
| 90 | Renault Mégane (IV) | 2016–2024 | 11.075 | 12% vaker |
| 91 | Volkswagen Touran (II) | 2015–2024 | 4.062 | 12% vaker |
| 92 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C207) | 2009–2016 | 829 | 12% vaker |
| 93 | Mercedes-Benz B-Klasse (W246) | 2012–2018 | 5.574 | 12% vaker |
| 94 | Volkswagen Golf 1 | 1978–1983 | 214 | 13% vaker |
| 95 | Volkswagen Passat CC / CC | 2008–2015 | 670 | 13% vaker |
| 96 | Audi Q7 (4L) | 2006–2015 | 1.625 | 13% vaker |
| 97 | Mercedes-Benz E-Klasse (W210) | 1995–2002 | 485 | 13% vaker |
| 98 | Porsche Cayenne (92A) | 2010–2017 | 1.940 | 13% vaker |
| 99 | Opel Corsa (D) | 2007–2014 | 14.705 | 13% vaker |
| 100 | BMW X3 (E83) | 2003–2010 | 1.690 | 14% vaker |
| 101 | Volkswagen Transporter (T5) | 2004–2015 | 25.663 | 14% vaker |
| 102 | Volvo V60 (I) | 2011–2018 | 21.458 | 14% vaker |
| 103 | Mercedes-Benz A-Klasse (W169) | 2004–2012 | 1.035 | 14% vaker |
| 104 | Seat Ateca | 2016–2025 | 910 | 14% vaker |
| 105 | Mercedes-Benz B-Klasse (W245) | 2005–2011 | 2.220 | 14% vaker |
| 106 | Porsche Macan (95B) | 2014–2023 | 1.237 | 14% vaker |
| 107 | Ford C-Max (I) | 2004–2010 | 299 | 14% vaker |
| 108 | Volvo C70 (II) | 2006–2013 | 1.361 | 14% vaker |
| 109 | Skoda Fabia (I) | 2000–2007 | 231 | 14% vaker |
| 110 | BMW 6-serie (F06/F12/F13) | 2011–2017 | 431 | 15% vaker |
| 111 | Kia Optima (JF) | 2016–2020 | 592 | 15% vaker |
| 112 | Mercedes-Benz GLB (X247) | 2020–2025 | 402 | 15% vaker |
| 113 | Land Rover Range Rover Evoque (I) | 2011–2018 | 10.305 | 15% vaker |
| 114 | Citroen C6 | 2006–2012 | 811 | 15% vaker |
| 115 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 410 | 15% vaker |
| 116 | Mercedes-Benz E-Klasse (W212) | 2009–2016 | 8.722 | 16% vaker |
| 117 | Peugeot Partner (II) | 2008–2018 | 818 | 16% vaker |
| 118 | Land Rover Discovery Sport | 2015–2026 | 3.432 | 16% vaker |
| 119 | BMW 5-serie (E39) | 1996–2003 | 576 | 16% vaker |
| 120 | BMW X5 (E53) | 2000–2006 | 248 | 16% vaker |
| 121 | Suzuki SX4 S-Cross | 2013–2026 | 434 | 17% vaker |
| 122 | Renault Scénic (IV) | 2016–2023 | 1.889 | 17% vaker |
| 123 | Smart ForTwo (451) | 2007–2015 | 291 | 17% vaker |
| 124 | Volkswagen Passat (B6) | 2005–2010 | 3.581 | 17% vaker |
| 125 | Volkswagen New Beetle | 1999–2010 | 224 | 17% vaker |
| 126 | Volkswagen California (T4) | 1991–2003 | 4.012 | 18% vaker |
| 127 | BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) | 2005–2012 | 8.790 | 18% vaker |
| 128 | Land Rover Defender (I) | 1985–2012 | 4.628 | 18% vaker |
| 129 | Skoda Yeti | 2010–2017 | 721 | 19% vaker |
| 130 | Toyota Yaris (III) | 2012–2020 | 338 | 19% vaker |
| 131 | Volkswagen Caddy (III) | 2004–2015 | 2.155 | 19% vaker |
| 132 | BMW 5-serie (F10/F11) | 2010–2017 | 17.375 | 19% vaker |
| 133 | Mercedes-Benz G-Klasse (W463) | 1995–2018 | 605 | 19% vaker |
| 134 | Mercedes-Benz 190 (W201) | 1983–1993 | 809 | 19% vaker |
| 135 | Audi A5 (F5) | 2016–2024 | 810 | 20% vaker |
| 136 | BMW 5-serie (E60/E61) | 2003–2010 | 4.650 | 20% vaker |
| 137 | Fiat 500L | 2013–2019 | 274 | 20% vaker |
| 138 | Saab 9-3 (II) | 2003–2011 | 1.513 | 21% vaker |
| 139 | Volkswagen Bora | 1999–2005 | 308 | 21% vaker |
| 140 | Land Rover Range Rover (III) | 2002–2012 | 850 | 21% vaker |
| 141 | Volkswagen Golf 4 | 1998–2004 | 2.288 | 21% vaker |
| 142 | Mercedes-Benz CLS (C218) | 2011–2017 | 1.056 | 21% vaker |
| 143 | Volkswagen Touareg (I) | 2003–2009 | 495 | 21% vaker |
| 144 | Volvo S40 (II) | 2004–2012 | 716 | 21% vaker |
| 145 | Mercedes-Benz Vito / V-Klasse (W639) | 2004–2014 | 4.737 | 22% vaker |
| 146 | Skoda Octavia (III) | 2013–2020 | 20.193 | 22% vaker |
| 147 | Alfa Romeo Giulia (952) | 2016–2024 | 1.704 | 23% vaker |
| 148 | Land Rover Discovery 3 / 4 | 2004–2016 | 3.213 | 23% vaker |
| 149 | Hyundai i30 (I) | 2007–2012 | 343 | 23% vaker |
| 150 | DS 5 | 2015–2019 | 224 | 23% vaker |
| 151 | BMW X2 (F39) | 2018–2023 | 326 | 23% vaker |
| 152 | Volkswagen Touran (I) | 2003–2015 | 7.647 | 23% vaker |
| 153 | Citroen DS4 (I) | 2011–2016 | 348 | 24% vaker |
| 154 | BMW 1-serie (E81/E87) | 2004–2011 | 3.623 | 24% vaker |
| 155 | Renault Captur (I) | 2013–2019 | 4.771 | 24% vaker |
| 156 | Ford Kuga (I) | 2009–2012 | 928 | 24% vaker |
| 157 | Volkswagen Scirocco (III) | 2008–2015 | 273 | 24% vaker |
| 158 | BMW 7-serie (F01/F02) | 2008–2015 | 762 | 24% vaker |
| 159 | Mercedes-Benz CLS (C219) | 2004–2010 | 254 | 24% vaker |
| 160 | Opel Insignia (A) | 2009–2016 | 4.515 | 24% vaker |
| 161 | Peugeot 308 (I) | 2007–2013 | 1.906 | 25% vaker |
| 162 | Audi A3 (8L) | 1997–2003 | 265 | 25% vaker |
| 163 | Mercedes-Benz M-Klasse (W164) | 2005–2011 | 2.598 | 25% vaker |
| 164 | Skoda Fabia (II) | 2007–2014 | 14.511 | 26% vaker |
| 165 | Volkswagen Passat (B7) | 2011–2014 | 9.604 | 26% vaker |
| 166 | Mercedes-Benz C-Klasse (W203) | 2000–2007 | 3.474 | 26% vaker |
| 167 | Ford Focus (II) | 2005–2011 | 1.387 | 26% vaker |
| 168 | Opel Vectra (C) | 2002–2009 | 316 | 27% vaker |
| 169 | Renault Scénic (II) | 2003–2009 | 277 | 27% vaker |
| 170 | Audi A3 (8P) | 2004–2013 | 5.319 | 27% vaker |
| 171 | Volkswagen Passat (B5) | 1997–2005 | 860 | 27% vaker |
| 172 | Mini Clubman (R55) | 2008–2014 | 532 | 27% vaker |
| 173 | Mercedes-Benz E-Klasse (W211) | 2002–2009 | 4.943 | 27% vaker |
| 174 | Skoda Superb (II) | 2009–2015 | 2.041 | 27% vaker |
| 175 | Jaguar XE | 2015–2021 | 1.286 | 27% vaker |
| 176 | Volkswagen Transporter (T6) | 2015–2026 | 14.656 | 28% vaker |
| 177 | Opel Astra (H) | 2004–2010 | 1.003 | 28% vaker |
| 178 | BMW 3-serie (E46) | 1998–2005 | 796 | 29% vaker |
| 179 | Seat Exeo | 2009–2012 | 263 | 29% vaker |
| 180 | Volkswagen Lupo | 1999–2005 | 581 | 29% vaker |
| 181 | Volvo XC40 / EX40 | 2018–2026 | 1.735 | 29% vaker |
| 182 | Audi A1 (8X) | 2010–2018 | 2.323 | 29% vaker |
| 183 | Peugeot 307 | 2001–2008 | 575 | 29% vaker |
| 184 | Audi A6 (C5) | 1997–2004 | 214 | 30% vaker |
| 185 | Mercedes-Benz C-Klasse (W204) | 2007–2016 | 12.299 | 30% vaker |
| 186 | Ford Fiesta (VII) | 2017–2023 | 1.394 | 30% vaker |
| 187 | Ford Mondeo (IV) | 2007–2014 | 3.967 | 30% vaker |
| 188 | Ford Mondeo (V) | 2015–2022 | 4.633 | 30% vaker |
| 189 | Volkswagen Transporter (T4) | 1991–2003 | 6.636 | 31% vaker |
| 190 | Renault Kangoo (II) | 2008–2018 | 634 | 31% vaker |
| 191 | Volkswagen Polo (9N) | 2002–2009 | 2.663 | 31% vaker |
| 192 | Mazda 6 (GJ/GL) | 2012–2023 | 1.601 | 31% vaker |
| 193 | Opel Zafira (B) | 2005–2013 | 761 | 31% vaker |
| 194 | Alfa Romeo Stelvio | 2017–2023 | 535 | 31% vaker |
| 195 | Opel Astra (J) | 2010–2015 | 4.645 | 32% vaker |
| 196 | Citroen C4 Picasso (I) | 2007–2013 | 757 | 32% vaker |
| 197 | Volvo V70 / S70 (I) | 1997–2000 | 350 | 32% vaker |
| 198 | BMW X5 (E70) | 2007–2013 | 3.385 | 32% vaker |
| 199 | Fiat Grande Punto / Punto Evo (199) | 2006–2018 | 10.186 | 32% vaker |
| 200 | Audi A4 (B6/B7) | 2001–2008 | 2.028 | 32% vaker |
| 201 | Land Rover Discovery (II) | 1999–2004 | 280 | 32% vaker |
| 202 | Kia Ceed (I) | 2007–2012 | 317 | 33% vaker |
| 203 | Skoda Superb (III) | 2015–2024 | 4.605 | 33% vaker |
| 204 | BMW 3-serie (G20/G21) | 2019–2026 | 1.485 | 33% vaker |
| 205 | Toyota Land Cruiser (150) | 2011–2024 | 1.264 | 33% vaker |
| 206 | Volvo C30 | 2007–2012 | 3.481 | 33% vaker |
| 207 | Audi A3 (8V) | 2013–2020 | 13.469 | 34% vaker |
| 208 | Nissan X-Trail (T30) | 2002–2008 | 311 | 34% vaker |
| 209 | Hyundai ix35 | 2010–2015 | 593 | 35% vaker |
| 210 | Opel Zafira Tourer (C) | 2012–2018 | 3.314 | 35% vaker |
| 211 | BMW 5-serie Gran Turismo (F07) | 2009–2016 | 868 | 35% vaker |
| 212 | Mercedes-Benz CLA (C117) | 2013–2019 | 3.589 | 35% vaker |
| 213 | Mercedes-Benz S-Klasse (W221) | 2005–2013 | 885 | 36% vaker |
| 214 | Kia Ceed (II) | 2012–2018 | 1.053 | 36% vaker |
| 215 | Volkswagen Golf Plus | 2005–2013 | 2.828 | 36% vaker |
| 216 | Mitsubishi Outlander (II) | 2007–2012 | 322 | 36% vaker |
| 217 | Audi Q3 (F3) | 2019–2024 | 473 | 36% vaker |
| 218 | Mercedes-Benz A-Klasse (W176) | 2012–2018 | 6.533 | 37% vaker |
| 219 | Peugeot 3008 (I) | 2009–2016 | 913 | 37% vaker |
| 220 | Volkswagen Jetta (V) | 2005–2010 | 476 | 37% vaker |
| 221 | Renault Laguna (III) | 2007–2014 | 1.633 | 38% vaker |
| 222 | Renault Clio (III) | 2006–2012 | 6.123 | 38% vaker |
| 223 | Mercedes-Benz GLA (X156) | 2014–2019 | 1.877 | 38% vaker |
| 224 | Citroen DS5 | 2012–2015 | 517 | 38% vaker |
| 225 | Mazda 6 (GH) | 2008–2012 | 312 | 38% vaker |
| 226 | Volkswagen Golf 6 | 2008–2013 | 10.640 | 38% vaker |
| 227 | Fiat Tipo (356) | 2016–2023 | 1.000 | 39% vaker |
| 228 | Citroen C4 (II) | 2010–2017 | 741 | 39% vaker |
| 229 | Hyundai Tucson (III) | 2015–2020 | 560 | 39% vaker |
| 230 | Citroen Berlingo (I) | 1998–2009 | 228 | 39% vaker |
| 231 | Mercedes-Benz Citan (I) | 2013–2019 | 673 | 40% vaker |
| 232 | Volkswagen Golf 7 | 2013–2020 | 40.259 | 41% vaker |
| 233 | Renault Mégane (II) | 2003–2009 | 286 | 41% vaker |
| 234 | Peugeot 508 (I) | 2011–2017 | 3.576 | 41% vaker |
| 235 | Mitsubishi ASX (I) | 2010–2020 | 358 | 41% vaker |
| 236 | Citroen Berlingo (II) | 2008–2018 | 1.216 | 41% vaker |
| 237 | Seat Ibiza (III) | 2002–2009 | 602 | 41% vaker |
| 238 | Volkswagen Golf 5 | 2004–2010 | 4.170 | 42% vaker |
| 239 | BMW X6 (E71) | 2008–2014 | 508 | 42% vaker |
| 240 | Ford Focus (III) | 2011–2018 | 17.306 | 43% vaker |
| 241 | Lancia Delta (III) | 2008–2014 | 205 | 43% vaker |
| 242 | Jeep Grand Cherokee (WK2) | 2010–2025 | 839 | 43% vaker |
| 243 | Mazda 3 (BL) | 2009–2018 | 700 | 43% vaker |
| 244 | Volkswagen Eos | 2006–2013 | 235 | 43% vaker |
| 245 | Seat Leon (II) | 2005–2013 | 1.426 | 43% vaker |
| 246 | Seat Altea | 2004–2014 | 939 | 44% vaker |
| 247 | Skoda Fabia (III) | 2015–2022 | 1.551 | 44% vaker |
| 248 | Volkswagen Caddy (IV) | 2015–2020 | 731 | 44% vaker |
| 249 | Audi A4 (B5) | 1995–2001 | 230 | 44% vaker |
| 250 | Ford C-Max (II) | 2011–2019 | 2.972 | 44% vaker |
| 251 | Mercedes-Benz M-Klasse (W163) | 1998–2005 | 403 | 44% vaker |
| 252 | Peugeot 2008 (I) | 2013–2019 | 1.782 | 45% vaker |
| 253 | Volkswagen Jetta (VI) | 2011–2014 | 651 | 45% vaker |
| 254 | BMW X5 (G05) | 2019–2026 | 1.950 | 46% vaker |
| 255 | Skoda Rapid | 2013–2019 | 424 | 46% vaker |
| 256 | Volvo V50 | 2004–2012 | 8.510 | 46% vaker |
| 257 | Opel Grandland (X) | 2017–2024 | 1.460 | 47% vaker |
| 258 | Peugeot 206 | 1999–2009 | 454 | 47% vaker |
| 259 | Audi Q2 | 2017–2025 | 961 | 47% vaker |
| 260 | Renault Scénic (III) | 2009–2016 | 4.810 | 48% vaker |
| 261 | Ford Galaxy (IV) | 2015–2020 | 397 | 48% vaker |
| 262 | Peugeot 207 | 2006–2012 | 1.087 | 48% vaker |
| 263 | Skoda Octavia (II) | 2005–2013 | 2.848 | 48% vaker |
| 264 | Citroen C4 Picasso / SpaceTourer (II) | 2013–2021 | 6.394 | 48% vaker |
| 265 | Seat Leon (III) | 2013–2020 | 11.241 | 49% vaker |
| 266 | Hyundai Santa Fe (II) | 2006–2012 | 356 | 49% vaker |
| 267 | Kia Sportage (IV) | 2016–2021 | 307 | 50% vaker |
| 268 | Ford S-Max (I) | 2006–2015 | 1.563 | 50% vaker |
| 269 | Alfa Romeo MiTo | 2008–2019 | 4.117 | 51% vaker |
| 270 | Volkswagen T-Roc | 2018–2025 | 1.166 | 51% vaker |
| 271 | Dacia Duster (I) | 2010–2017 | 469 | 51% vaker |
| 272 | Peugeot 208 (I) | 2012–2019 | 7.484 | 51% vaker |
| 273 | Peugeot 5008 (I) | 2010–2016 | 1.463 | 51% vaker |
| 274 | Mercedes-Benz CLA (C118) | 2019–2025 | 1.260 | 52% vaker |
| 275 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 2.077 | 53% vaker |
| 276 | Land Rover Range Rover (IV) | 2013–2026 | 2.868 | 53% vaker |
| 277 | Citroen C3 Picasso | 2009–2016 | 333 | 53% vaker |
| 278 | Ford Galaxy (III) | 2006–2015 | 1.008 | 53% vaker |
| 279 | Renault Talisman | 2016–2022 | 2.903 | 54% vaker |
| 280 | Nissan X-Trail (T31) | 2008–2013 | 249 | 54% vaker |
| 281 | Jeep Grand Cherokee (WK) | 2005–2009 | 233 | 54% vaker |
| 282 | Kia Sportage (III) | 2010–2016 | 907 | 55% vaker |
| 283 | Ford S-Max (II) | 2015–2020 | 771 | 56% vaker |
| 284 | Renault Kadjar | 2015–2022 | 3.831 | 56% vaker |
| 285 | Peugeot 308 (II) | 2014–2021 | 26.960 | 57% vaker |
| 286 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 632 | 57% vaker |
| 287 | Jaguar F-Pace | 2016–2025 | 1.589 | 57% vaker |
| 288 | Volvo V60 (II) | 2018–2026 | 3.080 | 58% vaker |
| 289 | Chevrolet Aveo (T300) | 2011–2013 | 1.010 | 59% vaker |
| 290 | Ford Focus (IV) | 2018–2025 | 5.329 | 59% vaker |
| 291 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 21.290 | 60% vaker |
| 292 | Chrysler 300C (LX) | 2004–2008 | 286 | 61% vaker |
| 293 | Kia Sorento (II) | 2009–2014 | 438 | 61% vaker |
| 294 | Nissan Pulsar | 2014–2018 | 369 | 62% vaker |
| 295 | Fiat Doblo (II) | 2010–2018 | 230 | 62% vaker |
| 296 | Volvo V40 (II) | 2012–2020 | 43.714 | 62% vaker |
| 297 | BMW X7 (G07) | 2019–2026 | 268 | 62% vaker |
| 298 | Seat Arona | 2018–2026 | 285 | 62% vaker |
| 299 | Mazda CX-5 (KE) | 2012–2017 | 1.987 | 63% vaker |
| 300 | Hyundai Santa Fe (III) | 2012–2017 | 411 | 64% vaker |
| 301 | Alfa Romeo 159 | 2006–2012 | 662 | 64% vaker |
| 302 | Opel Antara | 2007–2013 | 222 | 65% vaker |
| 303 | BMW 1-serie (F40) | 2019–2024 | 965 | 65% vaker |
| 304 | Citroen C3 (II) | 2010–2016 | 8.571 | 66% vaker |
| 305 | Hyundai i30 (II) | 2012–2017 | 736 | 67% vaker |
| 306 | Citroen DS3 | 2010–2015 | 5.889 | 67% vaker |
| 307 | Citroen C4 Cactus | 2014–2020 | 5.657 | 67% vaker |
| 308 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 6.408 | 67% vaker |
| 309 | Renault Clio (V) | 2019–2025 | 356 | 68% vaker |
| 310 | Peugeot 3008 (II) | 2017–2024 | 2.583 | 69% vaker |
| 311 | Opel Insignia (B) | 2017–2022 | 1.360 | 69% vaker |
| 312 | Land Rover Discovery (V) | 2017–2022 | 973 | 70% vaker |
| 313 | Opel Crossland | 2017–2024 | 405 | 70% vaker |
| 314 | Mazda CX-3 | 2015–2021 | 416 | 70% vaker |
| 315 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 1.580 | 70% vaker |
| 316 | Citroen Jumpy / SpaceTourer | 2017–2026 | 882 | 71% vaker |
| 317 | Mitsubishi Outlander (III) | 2013–2026 | 336 | 72% vaker |
| 318 | Seat Ibiza (IV) | 2008–2017 | 20.497 | 74% vaker |
| 319 | BMW X6 (F16) | 2015–2019 | 907 | 74% vaker |
| 320 | Renault Trafic (II) | 2007–2014 | 895 | 75% vaker |
| 321 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 652 | 77% vaker |
| 322 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 5.938 | 78% vaker |
| 323 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 875 | 79% vaker |
| 324 | Renault Twingo (II) | 2008–2014 | 5.912 | 79% vaker |
| 325 | Nissan X-Trail (T32) | 2015–2021 | 788 | 80% vaker |
| 326 | DS 3 | 2015–2019 | 494 | 81% vaker |
| 327 | Mercedes-Benz GLE (V167) | 2019–2026 | 1.616 | 81% vaker |
| 328 | Volkswagen Polo (6R/6C) | 2009–2017 | 71.420 | 81% vaker |
| 329 | Nissan Qashqai (J11) | 2014–2021 | 6.260 | 82% vaker |
| 330 | Kia Rio (III) | 2011–2017 | 1.014 | 82% vaker |
| 331 | Renault Clio (IV) | 2013–2019 | 32.853 | 84% vaker |
| 332 | Skoda Octavia (IV) | 2020–2026 | 879 | 84% vaker |
| 333 | Peugeot 5008 (II) | 2017–2024 | 1.698 | 86% vaker |
| 334 | Peugeot 508 (II) | 2019–2025 | 1.175 | 86% vaker |
| 335 | Mercedes-Benz S-Klasse (W222) | 2013–2020 | 2.364 | 86% vaker |
| 336 | Citroen C3 (III) | 2016–2024 | 765 | 87% vaker |
| 337 | Peugeot 2008 (II) | 2020–2026 | 825 | 88% vaker |
| 338 | Mercedes-Benz A-Klasse (W177) | 2018–2026 | 3.465 | 89% vaker |
| 339 | Peugeot Expert / Traveller | 2016–2026 | 1.007 | 89% vaker |
| 340 | Land Rover Range Rover Velar | 2017–2026 | 1.863 | 92% vaker |
| 341 | Peugeot 208 (II) | 2020–2026 | 472 | 92% vaker |
| 342 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 505 | 94% vaker |
| 343 | Ford Fiesta (VI) | 2009–2017 | 12.381 | 94% vaker |
| 344 | DS 7 Crossback | 2018–2025 | 257 | 96% vaker |
| 345 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 1.813 | 98% vaker |
| 346 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 12.614 | 99% vaker |
| 347 | Opel Mokka (A) | 2013–2019 | 1.609 | 100% vaker |
| 348 | Nissan Juke (F15) | 2010–2019 | 351 | 103% vaker |
| 349 | Ford Tourneo Connect (II) | 2014–2019 | 248 | 104% vaker |
| 350 | Opel Astra (K) | 2016–2021 | 7.765 | 105% vaker |
| 351 | Mercedes-Benz Vito / V-Klasse (W447) | 2015–2026 | 11.792 | 105% vaker |
| 352 | Toyota ProAce | 2017–2025 | 1.187 | 105% vaker |
| 353 | Mercedes-Benz CLS (C257) | 2018–2024 | 303 | 105% vaker |
| 354 | Seat Leon (IV) | 2020–2026 | 538 | 110% vaker |
| 355 | Opel Vivaro (A/B) | 2004–2019 | 3.565 | 116% vaker |
| 356 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C238) | 2017–2023 | 308 | 116% vaker |
| 357 | Mercedes-Benz S-Klasse (W223) | 2021–2026 | 439 | 117% vaker |
| 358 | Audi A3 (8Y) | 2020–2026 | 626 | 118% vaker |
| 359 | Citroen C5 Aircross | 2019–2025 | 651 | 120% vaker |
| 360 | Mercedes-Benz E-Klasse (W213) | 2016–2026 | 7.984 | 122% vaker |
| 361 | Mercedes-Benz GLC (X253) | 2015–2022 | 6.125 | 127% vaker |
| 362 | Opel Corsa (F) | 2020–2026 | 433 | 128% vaker |
| 363 | Opel Corsa (E) | 2014–2019 | 2.315 | 130% vaker |
| 364 | Volvo S90 (II) | 2016–2024 | 867 | 137% vaker |
| 365 | Opel Zafira Life / Vivaro (C) | 2020–2026 | 955 | 143% vaker |
| 366 | Volvo V90 (II) | 2016–2025 | 5.295 | 145% vaker |
| 367 | Volvo XC60 (II) | 2017–2026 | 3.966 | 149% vaker |
| 368 | Seat Ibiza (V) | 2017–2026 | 574 | 158% vaker |
| 369 | Volkswagen Golf 8 | 2020–2026 | 3.049 | 166% vaker |
| 370 | Volkswagen Polo (AW) | 2018–2025 | 5.283 | 186% vaker |
| 371 | Renault Trafic (III) | 2014–2024 | 4.204 | 194% vaker |
| 372 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 5.574 | 205% vaker |
| 373 | Mercedes-Benz Sprinter (906) | 2009–2026 | 11.143 | 224% vaker |
| 374 | Mercedes-Benz B-Klasse (W247) | 2019–2025 | 1.779 | 359% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.