BMW 3-serie (E46) of Volkswagen Passat (B5)?

De BMW 3-serie (E46) en de Volkswagen Passat (B5) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 3-serie (E46)Volkswagen Passat (B5)
Bouwjaren1998–20051997–2005
Zonder technische gebreken41% (gem. 49%)40% (gem. 49%)
Met een afkeurpunt27% (gem. 33%)36% (gem. 33%)
Ranglijst#84 van 107 middenklassers#89 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand10%12%
Terugroepacties110
Geëxporteerd10%12%
Op naam in Nederland15.1932.940

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 3-serie (E46), 18 jaar: 58% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 19 jaar: 43% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 21 jaar: 46% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 22 jaar: 43% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 23 jaar: 42% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 24 jaar: 39% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 25 jaar: 37% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 26 jaar: 34% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 27 jaar: 31% zonder gebreken BMW 3-serie (E46), 28 jaar: 35% zonder gebreken BMW 3-serie (E46) Volkswagen Passat (B5), 20 jaar: 48% zonder gebreken Volkswagen Passat (B5), 21 jaar: 45% zonder gebreken Volkswagen Passat (B5), 22 jaar: 41% zonder gebreken Volkswagen Passat (B5), 23 jaar: 40% zonder gebreken Volkswagen Passat (B5), 24 jaar: 37% zonder gebreken Volkswagen Passat (B5), 25 jaar: 35% zonder gebreken Volkswagen Passat (B5), 26 jaar: 32% zonder gebreken Volkswagen Passat (B5), 27 jaar: 36% zonder gebreken Volkswagen Passat (B5) Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 27 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 28 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's
BMW 3-serie (E46)Volkswagen Passat (B5)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 3-serie (E46)Volkswagen Passat (B5)
Motor & aandrijving61% vaker57% vaker
Elektronica & veiligheid129% vaker60% vaker
Remmen15% vaker5% vaker
Wielophanging & vering6% minder8% minder
Stuurinrichting7% minder58% vaker
Uitlaat & emissie26% minder16% minder
Carrosserie & roest60% minder34% minder
Verlichting7% vaker7% minder
Ruiten, wissers & spiegels10% minder20% vaker
Banden & wielen47% vaker24% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode