BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) of Citroen C5 (I)?

De BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) en de Citroen C5 (I) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Citroen C5 (I)
Bouwjaren2005–20122001–2008
Zonder technische gebreken60% (gem. 62%)50% (gem. 54%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 26%)27% (gem. 31%)
Ranglijst#65 van 107 middenklassers#69 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2010–2012–
Onlogische tellerstand6%6%
Terugroepacties50
Geëxporteerd13%6%
Op naam in Nederland26.1762.633

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 12 jaar: 81% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 13 jaar: 76% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 14 jaar: 74% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 15 jaar: 69% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 16 jaar: 64% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 17 jaar: 59% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 18 jaar: 54% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 19 jaar: 49% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 21 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) Citroen C5 (I), 17 jaar: 56% zonder gebreken Citroen C5 (I), 18 jaar: 54% zonder gebreken Citroen C5 (I), 19 jaar: 52% zonder gebreken Citroen C5 (I), 20 jaar: 47% zonder gebreken Citroen C5 (I), 21 jaar: 48% zonder gebreken Citroen C5 (I), 22 jaar: 47% zonder gebreken Citroen C5 (I), 23 jaar: 45% zonder gebreken Citroen C5 (I), 24 jaar: 42% zonder gebreken Citroen C5 (I) Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Citroen C5 (I)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Citroen C5 (I)
Motor & aandrijving45% vaker68% vaker
Remmen17% vaker33% vaker
Wielophanging & vering9% minder24% minder
Elektronica & veiligheid70% vaker31% minder
Stuurinrichting35% minder9% minder
Uitlaat & emissie32% minder62% minder
Carrosserie & roest64% minder57% minder
Ruiten, wissers & spiegels31% minder5% vaker
Verlichting25% minder59% vaker
Banden & wielen29% vaker14% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode