BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) of Ford Mondeo (III)?

De BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) en de Ford Mondeo (III) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Ford Mondeo (III)
Bouwjaren2005–20122001–2007
Zonder technische gebreken60% (gem. 62%)52% (gem. 53%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 26%)35% (gem. 31%)
Ranglijst#65 van 107 middenklassers#55 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2010–2012–
Onlogische tellerstand6%8%
Terugroepacties50
Geëxporteerd13%7%
Op naam in Nederland26.1763.947

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 12 14 16 18 20 22 24 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 12 jaar: 81% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 13 jaar: 76% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 14 jaar: 74% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 15 jaar: 69% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 16 jaar: 64% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 17 jaar: 59% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 18 jaar: 54% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 19 jaar: 49% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 21 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) Ford Mondeo (III), 17 jaar: 56% zonder gebreken Ford Mondeo (III), 18 jaar: 58% zonder gebreken Ford Mondeo (III), 19 jaar: 57% zonder gebreken Ford Mondeo (III), 20 jaar: 53% zonder gebreken Ford Mondeo (III), 21 jaar: 50% zonder gebreken Ford Mondeo (III), 22 jaar: 49% zonder gebreken Ford Mondeo (III), 23 jaar: 46% zonder gebreken Ford Mondeo (III), 24 jaar: 49% zonder gebreken Ford Mondeo (III), 25 jaar: 42% zonder gebreken Ford Mondeo (III) Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Ford Mondeo (III)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Ford Mondeo (III)
Motor & aandrijving45% vaker9% minder
Remmen17% vaker45% vaker
Wielophanging & vering9% minder40% vaker
Elektronica & veiligheid70% vaker39% minder
Stuurinrichting35% minder69% minder
Uitlaat & emissie32% minder32% minder
Carrosserie & roest64% mindergemiddeld
Ruiten, wissers & spiegels31% minder46% minder
Verlichting25% minder13% vaker
Banden & wielen29% vaker80% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode