BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) of Mazda 6 (GH)?

De BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) en de Mazda 6 (GH) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mazda 6 (GH)
Bouwjaren2005–20122008–2012
Zonder technische gebreken60% (gem. 62%)66% (gem. 67%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 26%)22% (gem. 24%)
Ranglijst#65 van 107 middenklassers#54 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2010–20122011–2012
Onlogische tellerstand6%2%
Terugroepacties53
Geëxporteerd13%8%
Op naam in Nederland26.1764.097

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 12 jaar: 81% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 13 jaar: 76% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 14 jaar: 74% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 15 jaar: 69% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 16 jaar: 64% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 17 jaar: 59% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 18 jaar: 54% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 19 jaar: 49% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 21 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) Mazda 6 (GH), 12 jaar: 78% zonder gebreken Mazda 6 (GH), 13 jaar: 77% zonder gebreken Mazda 6 (GH), 14 jaar: 73% zonder gebreken Mazda 6 (GH), 15 jaar: 67% zonder gebreken Mazda 6 (GH), 16 jaar: 63% zonder gebreken Mazda 6 (GH), 17 jaar: 59% zonder gebreken Mazda 6 (GH), 18 jaar: 53% zonder gebreken Mazda 6 (GH) Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's
BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mazda 6 (GH)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mazda 6 (GH)
Motor & aandrijving45% vaker80% minder
Remmen17% vaker32% vaker
Wielophanging & vering9% mindergemiddeld
Elektronica & veiligheid70% vaker134% vaker
Stuurinrichting35% minder7% vaker
Uitlaat & emissie32% minder56% minder
Carrosserie & roest64% minder31% minder
Ruiten, wissers & spiegels31% minder70% minder
Verlichting25% minder29% minder
Banden & wielen29% vaker50% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode