BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) of Mercedes-Benz C-Klasse (W203)?

De BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) en de Mercedes-Benz C-Klasse (W203) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mercedes-Benz C-Klasse (W203)
Bouwjaren2005–20122000–2007
Zonder technische gebreken60% (gem. 62%)48% (gem. 52%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 26%)32% (gem. 32%)
Ranglijst#65 van 107 middenklassers#71 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2010–2012–
Onlogische tellerstand6%8%
Terugroepacties53
Geëxporteerd13%15%
Op naam in Nederland26.1769.332

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 12 14 16 18 20 22 24 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 12 jaar: 81% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 13 jaar: 76% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 14 jaar: 74% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 15 jaar: 69% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 16 jaar: 64% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 17 jaar: 59% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 18 jaar: 54% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 19 jaar: 49% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 21 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 17 jaar: 54% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 18 jaar: 53% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 19 jaar: 51% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 20 jaar: 48% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 21 jaar: 45% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 22 jaar: 47% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 23 jaar: 45% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 24 jaar: 43% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203), 25 jaar: 43% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W203) Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mercedes-Benz C-Klasse (W203)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mercedes-Benz C-Klasse (W203)
Motor & aandrijving45% vaker45% minder
Remmen17% vakergemiddeld
Wielophanging & vering9% minder52% vaker
Elektronica & veiligheid70% vaker67% vaker
Stuurinrichting35% minder90% vaker
Uitlaat & emissie32% minder18% minder
Carrosserie & roest64% minder64% minder
Ruiten, wissers & spiegels31% minder37% minder
Verlichting25% minder35% minder
Banden & wielen29% vaker11% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode