BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) of Mercedes-Benz C-Klasse (W204)?

De Mercedes-Benz C-Klasse (W204) heeft bij de APK 13% minder vaak technische gebreken dan de BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mercedes-Benz C-Klasse (W204)
Bouwjaren2005–20122007–2016
Zonder technische gebreken60% (gem. 62%)71% (gem. 69%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 26%)17% (gem. 22%)
Ranglijst#65 van 107 middenklassers#28 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2010–2012–
Onlogische tellerstand6%5%
Terugroepacties57
Geëxporteerd13%11%
Op naam in Nederland26.17620.176

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 8 10 12 14 16 18 20 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 12 jaar: 81% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 13 jaar: 76% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 14 jaar: 74% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 15 jaar: 69% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 16 jaar: 64% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 17 jaar: 59% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 18 jaar: 54% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 19 jaar: 49% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 21 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 8 jaar: 85% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 9 jaar: 85% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 10 jaar: 82% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 11 jaar: 82% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 12 jaar: 78% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 13 jaar: 75% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 14 jaar: 73% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 15 jaar: 70% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 16 jaar: 66% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 17 jaar: 66% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 18 jaar: 62% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 19 jaar: 61% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204) Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's
BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mercedes-Benz C-Klasse (W204)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Mercedes-Benz C-Klasse (W204)
Motor & aandrijving45% vaker17% minder
Remmen17% vaker13% vaker
Wielophanging & vering9% minder33% minder
Elektronica & veiligheid70% vaker22% vaker
Stuurinrichting35% minder11% minder
Uitlaat & emissie32% minder51% minder
Carrosserie & roest64% minder121% vaker
Ruiten, wissers & spiegels31% minder62% minder
Verlichting25% minder38% minder
Banden & wielen29% vaker22% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode