BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) of Opel Vectra (C)?

De BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) heeft bij de APK 10% minder vaak technische gebreken dan de Opel Vectra (C), vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Opel Vectra (C)
Bouwjaren2005–20122002–2009
Zonder technische gebreken60% (gem. 62%)49% (gem. 56%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 26%)32% (gem. 30%)
Ranglijst#65 van 107 middenklassers#86 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2010–2012–
Onlogische tellerstand6%6%
Terugroepacties52
Geëxporteerd13%9%
Op naam in Nederland26.1764.796

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 12 jaar: 81% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 13 jaar: 76% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 14 jaar: 74% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 15 jaar: 69% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 16 jaar: 64% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 17 jaar: 59% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 18 jaar: 54% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 19 jaar: 49% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 21 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) Opel Vectra (C), 15 jaar: 59% zonder gebreken Opel Vectra (C), 16 jaar: 55% zonder gebreken Opel Vectra (C), 17 jaar: 53% zonder gebreken Opel Vectra (C), 18 jaar: 51% zonder gebreken Opel Vectra (C), 19 jaar: 51% zonder gebreken Opel Vectra (C), 20 jaar: 49% zonder gebreken Opel Vectra (C), 21 jaar: 44% zonder gebreken Opel Vectra (C), 22 jaar: 39% zonder gebreken Opel Vectra (C), 23 jaar: 38% zonder gebreken Opel Vectra (C) Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Opel Vectra (C)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Opel Vectra (C)
Motor & aandrijving45% vaker55% vaker
Remmen17% vaker16% vaker
Wielophanging & vering9% minder36% vaker
Elektronica & veiligheid70% vaker10% minder
Stuurinrichting35% minder20% minder
Uitlaat & emissie32% minder56% vaker
Carrosserie & roest64% minder65% minder
Ruiten, wissers & spiegels31% minder77% vaker
Verlichting25% minder9% vaker
Banden & wielen29% vaker38% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode