BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) of Toyota Avensis (II)?

De Toyota Avensis (II) heeft bij de APK 32% minder vaak technische gebreken dan de BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Toyota Avensis (II)
Bouwjaren2005–20122003–2009
Zonder technische gebreken60% (gem. 62%)69% (gem. 56%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 26%)23% (gem. 30%)
Ranglijst#65 van 107 middenklassers#9 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2010–2012–
Onlogische tellerstand6%6%
Terugroepacties59
Geëxporteerd13%27%
Op naam in Nederland26.1764.647

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 12 jaar: 81% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 13 jaar: 76% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 14 jaar: 74% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 15 jaar: 69% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 16 jaar: 64% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 17 jaar: 59% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 18 jaar: 54% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 19 jaar: 49% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 21 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) Toyota Avensis (II), 15 jaar: 77% zonder gebreken Toyota Avensis (II), 16 jaar: 74% zonder gebreken Toyota Avensis (II), 17 jaar: 72% zonder gebreken Toyota Avensis (II), 18 jaar: 71% zonder gebreken Toyota Avensis (II), 19 jaar: 67% zonder gebreken Toyota Avensis (II), 20 jaar: 66% zonder gebreken Toyota Avensis (II), 21 jaar: 65% zonder gebreken Toyota Avensis (II), 22 jaar: 63% zonder gebreken Toyota Avensis (II), 23 jaar: 72% zonder gebreken Toyota Avensis (II) Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Toyota Avensis (II)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)Toyota Avensis (II)
Motor & aandrijving45% vaker44% minder
Remmen17% vakergemiddeld
Wielophanging & vering9% minder39% minder
Elektronica & veiligheid70% vaker56% minder
Stuurinrichting35% minder79% minder
Uitlaat & emissie32% minder25% minder
Carrosserie & roest64% minder80% minder
Ruiten, wissers & spiegels31% minder63% minder
Verlichting25% minder10% vaker
Banden & wielen29% vaker68% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode