BMW 5-serie (E39) of Volvo S80 (I)?

De Volvo S80 (I) heeft bij de APK 23% minder vaak technische gebreken dan de BMW 5-serie (E39), vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 5-serie (E39)Volvo S80 (I)
Bouwjaren1996–20031999–2006
Zonder technische gebreken39% (gem. 48%)55% (gem. 50%)
Met een afkeurpunt27% (gem. 33%)31% (gem. 32%)
Ranglijst#51 van 63 auto's in de hogere middenklasse#29 van 63 auto's in de hogere middenklasse
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand14%11%
Terugroepacties30
Geëxporteerd11%6%
Op naam in Nederland4.8092.210

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 5-serie (E39), 21 jaar: 47% zonder gebreken BMW 5-serie (E39), 22 jaar: 46% zonder gebreken BMW 5-serie (E39), 23 jaar: 43% zonder gebreken BMW 5-serie (E39), 24 jaar: 42% zonder gebreken BMW 5-serie (E39), 25 jaar: 39% zonder gebreken BMW 5-serie (E39), 26 jaar: 33% zonder gebreken BMW 5-serie (E39), 27 jaar: 34% zonder gebreken BMW 5-serie (E39), 28 jaar: 33% zonder gebreken BMW 5-serie (E39), 29 jaar: 34% zonder gebreken BMW 5-serie (E39) Volvo S80 (I), 19 jaar: 62% zonder gebreken Volvo S80 (I), 20 jaar: 62% zonder gebreken Volvo S80 (I), 21 jaar: 58% zonder gebreken Volvo S80 (I), 22 jaar: 54% zonder gebreken Volvo S80 (I), 23 jaar: 52% zonder gebreken Volvo S80 (I), 24 jaar: 53% zonder gebreken Volvo S80 (I), 25 jaar: 47% zonder gebreken Volvo S80 (I), 26 jaar: 49% zonder gebreken Volvo S80 (I) Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 27 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 28 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 29 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's
BMW 5-serie (E39)Volvo S80 (I)alle auto'smiddelste helft auto's in de hogere middenklasse

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 5-serie (E39)Volvo S80 (I)
Motor & aandrijving54% vaker9% minder
Elektronica & veiligheid120% vaker6% minder
Remmen8% vaker18% minder
Stuurinrichting37% vaker8% minder
Wielophanging & vering23% minder34% minder
Carrosserie & roest27% vaker84% minder
Uitlaat & emissie56% minder13% minder
Ruiten, wissers & spiegels5% vaker27% vaker
Verlichtinggemiddeld72% vaker
Banden & wielen19% vaker49% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode