BMW 5-serie (F10/F11) of BMW 5-serie (G30/G31)?

De BMW 5-serie (G30/G31) heeft bij de APK 35% minder vaak technische gebreken dan de BMW 5-serie (F10/F11), vergeleken op dezelfde leeftijden.

BMW 5-serie (F10/F11)BMW 5-serie (G30/G31)
Bouwjaren2010–20172017–2025
Zonder technische gebreken74% (gem. 77%)94% (gem. 91%)
Met een afkeurpunt10% (gem. 16%)4% (gem. 6%)
Ranglijst#40 van 63 auto's in de hogere middenklasse#13 van 63 auto's in de hogere middenklasse
Beste bouwjaren20132021–2022
Onlogische tellerstand3%0,6%
Terugroepacties75
Geëxporteerd20%8%
Op naam in Nederland13.96122.551

Zonder gebreken, per leeftijd

60% 70% 80% 90% 100% 3 5 7 9 11 13 15 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 7 jaar: 90% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 8 jaar: 87% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 9 jaar: 85% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 10 jaar: 83% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 11 jaar: 82% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 12 jaar: 76% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 13 jaar: 70% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 14 jaar: 63% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 15 jaar: 61% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11), 16 jaar: 60% zonder gebreken BMW 5-serie (F10/F11) BMW 5-serie (G30/G31), 3 jaar: 99% zonder gebreken BMW 5-serie (G30/G31), 4 jaar: 98% zonder gebreken BMW 5-serie (G30/G31), 5 jaar: 96% zonder gebreken BMW 5-serie (G30/G31), 6 jaar: 95% zonder gebreken BMW 5-serie (G30/G31), 7 jaar: 92% zonder gebreken BMW 5-serie (G30/G31), 8 jaar: 89% zonder gebreken BMW 5-serie (G30/G31), 9 jaar: 86% zonder gebreken BMW 5-serie (G30/G31) Alle auto's, 3 jaar: 97% zonder gebreken Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's
BMW 5-serie (F10/F11)BMW 5-serie (G30/G31)alle auto'smiddelste helft auto's in de hogere middenklasse

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelBMW 5-serie (F10/F11)BMW 5-serie (G30/G31)
Motor & aandrijving93% vaker175% vaker
Stuurinrichting135% vaker86% minder
Wielophanging & vering8% minder27% minder
Remmen34% minder55% minder
Elektronica & veiligheid38% minder7% vaker
Uitlaat & emissie36% minder6% vaker
Ruiten, wissers & spiegelsgemiddeld56% minder
Verlichting46% minder62% minder
Carrosserie & roest69% minder83% minder
Banden & wielen15% vaker44% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode