Hyundai ix20 of Opel Meriva (B)?

De Opel Meriva (B) heeft bij de APK 24% minder vaak technische gebreken dan de Hyundai ix20, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Hyundai ix20Opel Meriva (B)
Bouwjaren2010–20182010–2017
Zonder technische gebreken76% (gem. 77%)81% (gem. 76%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 16%)9% (gem. 16%)
Ranglijst#47 van 106 MPV's#15 van 106 MPV's
Beste bouwjaren20182016–2017
Onlogische tellerstand3%3%
Terugroepacties15
Geëxporteerd3%5%
Op naam in Nederland16.23322.000

Zonder gebreken, per leeftijd

50% 60% 70% 80% 90% 100% 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Hyundai ix20, 6 jaar: 95% zonder gebreken Hyundai ix20, 7 jaar: 89% zonder gebreken Hyundai ix20, 8 jaar: 88% zonder gebreken Hyundai ix20, 9 jaar: 86% zonder gebreken Hyundai ix20, 10 jaar: 83% zonder gebreken Hyundai ix20, 11 jaar: 79% zonder gebreken Hyundai ix20, 12 jaar: 75% zonder gebreken Hyundai ix20, 13 jaar: 73% zonder gebreken Hyundai ix20, 14 jaar: 68% zonder gebreken Hyundai ix20, 15 jaar: 65% zonder gebreken Hyundai ix20, 16 jaar: 61% zonder gebreken Hyundai ix20 Opel Meriva (B), 7 jaar: 92% zonder gebreken Opel Meriva (B), 8 jaar: 92% zonder gebreken Opel Meriva (B), 9 jaar: 90% zonder gebreken Opel Meriva (B), 10 jaar: 88% zonder gebreken Opel Meriva (B), 11 jaar: 86% zonder gebreken Opel Meriva (B), 12 jaar: 82% zonder gebreken Opel Meriva (B), 13 jaar: 79% zonder gebreken Opel Meriva (B), 14 jaar: 74% zonder gebreken Opel Meriva (B), 15 jaar: 71% zonder gebreken Opel Meriva (B), 16 jaar: 67% zonder gebreken Opel Meriva (B) Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's
Hyundai ix20Opel Meriva (B)alle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelHyundai ix20Opel Meriva (B)
Remmen19% vaker30% minder
Stuurinrichting167% vaker77% minder
Wielophanging & vering11% minder57% minder
Motor & aandrijving35% minder77% vaker
Elektronica & veiligheid41% minder22% minder
Uitlaat & emissie78% minder43% minder
Verlichting6% vaker15% minder
Ruiten, wissers & spiegels38% minder37% minder
Carrosserie & roest73% minder10% minder
Banden & wielen49% minder60% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode