Hyundai ix35 of Volkswagen Tiguan (I)?

De Hyundai ix35 en de Volkswagen Tiguan (I) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Hyundai ix35Volkswagen Tiguan (I)
Bouwjaren2010–20152008–2016
Zonder technische gebreken76% (gem. 73%)74% (gem. 73%)
Met een afkeurpunt18% (gem. 18%)19% (gem. 19%)
Ranglijst#66 van 131 middelgrote SUV's#67 van 131 middelgrote SUV's
Beste bouwjaren20102016
Onlogische tellerstand3%3%
Terugroepacties52
Geëxporteerd12%9%
Op naam in Nederland12.05721.123

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Hyundai ix35, 9 jaar: 83% zonder gebreken Hyundai ix35, 10 jaar: 80% zonder gebreken Hyundai ix35, 11 jaar: 77% zonder gebreken Hyundai ix35, 12 jaar: 74% zonder gebreken Hyundai ix35, 13 jaar: 75% zonder gebreken Hyundai ix35, 14 jaar: 76% zonder gebreken Hyundai ix35, 15 jaar: 75% zonder gebreken Hyundai ix35, 16 jaar: 75% zonder gebreken Hyundai ix35 Volkswagen Tiguan (I), 8 jaar: 91% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 9 jaar: 89% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 10 jaar: 86% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 11 jaar: 82% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 12 jaar: 80% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 13 jaar: 77% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 14 jaar: 71% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 15 jaar: 67% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 16 jaar: 63% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 17 jaar: 59% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I), 18 jaar: 54% zonder gebreken Volkswagen Tiguan (I) Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's
Hyundai ix35Volkswagen Tiguan (I)alle auto'smiddelste helft middelgrote SUV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelHyundai ix35Volkswagen Tiguan (I)
Remmen19% vaker32% minder
Stuurinrichting118% vaker87% minder
Wielophanging & vering41% minder78% vaker
Elektronica & veiligheid25% minder20% minder
Carrosserie & roest110% vaker38% minder
Motor & aandrijving82% minder7% minder
Uitlaat & emissie70% minder37% minder
Verlichting11% minder60% minder
Banden & wielengemiddeld51% minder
Ruiten, wissers & spiegels86% minder56% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode