Mercedes-Benz 190 (W201) of Volvo 240?

De Mercedes-Benz 190 (W201) en de Volvo 240 hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mercedes-Benz 190 (W201)Volvo 240
Bouwjaren1983–19931975–1993
Zonder technische gebreken45% (gem. 51%)43% (gem. 51%)
Met een afkeurpunt36% (gem. 33%)41% (gem. 33%)
Ranglijst#74 van 107 middenklassers#83 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand24%23%
Terugroepacties00
Geëxporteerd3%3%
Op naam in Nederland4.9765.328

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 31 33 35 37 39 41 43 45 47 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 32 jaar: 49% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 33 jaar: 48% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 34 jaar: 48% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 35 jaar: 38% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 36 jaar: 46% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 38 jaar: 44% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 39 jaar: 41% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 40 jaar: 43% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 41 jaar: 45% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201), 42 jaar: 43% zonder gebreken Mercedes-Benz 190 (W201) Volvo 240, 31 jaar: 44% zonder gebreken Volvo 240, 32 jaar: 41% zonder gebreken Volvo 240, 33 jaar: 39% zonder gebreken Volvo 240, 34 jaar: 43% zonder gebreken Volvo 240, 35 jaar: 48% zonder gebreken Volvo 240, 40 jaar: 40% zonder gebreken Volvo 240, 41 jaar: 37% zonder gebreken Volvo 240, 42 jaar: 44% zonder gebreken Volvo 240, 43 jaar: 45% zonder gebreken Volvo 240, 44 jaar: 41% zonder gebreken Volvo 240, 45 jaar: 41% zonder gebreken Volvo 240, 46 jaar: 41% zonder gebreken Volvo 240, 47 jaar: 43% zonder gebreken Volvo 240 Alle auto's, 31 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 32 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 33 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 34 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 35 jaar: 52% zonder gebreken Alle auto's, 36 jaar: 54% zonder gebreken Alle auto's, 38 jaar: 52% zonder gebreken Alle auto's, 39 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 40 jaar: 50% zonder gebreken Alle auto's, 41 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 42 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 43 jaar: 54% zonder gebreken Alle auto's, 44 jaar: 52% zonder gebreken Alle auto's, 45 jaar: 52% zonder gebreken Alle auto's, 46 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 47 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's
Mercedes-Benz 190 (W201)Volvo 240alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMercedes-Benz 190 (W201)Volvo 240
Stuurinrichting51% vaker33% vaker
Motor & aandrijving21% minder8% minder
Remmen19% vaker14% vaker
Wielophanging & vering51% vaker28% vaker
Uitlaat & emissiegemiddeld59% vaker
Carrosserie & roest20% vaker80% vaker
Elektronica & veiligheidgemiddeldgemiddeld
Ruiten, wissers & spiegels29% vaker6% vaker
Verlichting27% minder44% vaker
Banden & wielengemiddeld31% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode