Mercedes-Benz C-Klasse (W202) of Volvo 850?

De Mercedes-Benz C-Klasse (W202) en de Volvo 850 hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mercedes-Benz C-Klasse (W202)Volvo 850
Bouwjaren1993–20001992–1997
Zonder technische gebreken45% (gem. 47%)43% (gem. 47%)
Met een afkeurpunt24% (gem. 33%)40% (gem. 33%)
Ranglijst#63 van 107 middenklassers#67 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand13%24%
Terugroepacties00
Geëxporteerd14%5%
Op naam in Nederland2.3202.929

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 24 25 26 27 28 29 30 31 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202), 24 jaar: 55% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202), 25 jaar: 49% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202), 26 jaar: 48% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202), 27 jaar: 46% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202), 28 jaar: 47% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202), 29 jaar: 41% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202), 30 jaar: 40% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202), 31 jaar: 42% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W202) Volvo 850, 27 jaar: 44% zonder gebreken Volvo 850, 28 jaar: 44% zonder gebreken Volvo 850, 29 jaar: 41% zonder gebreken Volvo 850, 30 jaar: 45% zonder gebreken Volvo 850, 31 jaar: 42% zonder gebreken Volvo 850 Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 27 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 28 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 29 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 30 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 31 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Mercedes-Benz C-Klasse (W202)Volvo 850alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMercedes-Benz C-Klasse (W202)Volvo 850
Stuurinrichting102% vaker5% vaker
Motor & aandrijving7% minder9% vaker
Remmen13% minder10% vaker
Elektronica & veiligheid5% vaker50% vaker
Wielophanging & vering8% minder21% vaker
Carrosserie & roest15% minder57% minder
Uitlaat & emissie55% minder18% minder
Ruiten, wissers & spiegels25% vaker67% vaker
Verlichtinggemiddeld7% minder
Banden & wielen19% minder55% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode