Mercedes-Benz C-Klasse (W204) of Volvo S60 (I)?

De Mercedes-Benz C-Klasse (W204) en de Volvo S60 (I) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mercedes-Benz C-Klasse (W204)Volvo S60 (I)
Bouwjaren2007–20162001–2009
Zonder technische gebreken71% (gem. 69%)56% (gem. 54%)
Met een afkeurpunt17% (gem. 22%)33% (gem. 31%)
Ranglijst#28 van 107 middenklassers#39 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand5%9%
Terugroepacties70
Geëxporteerd11%6%
Op naam in Nederland20.1766.747

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 8 10 12 14 16 18 20 22 24 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 8 jaar: 85% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 9 jaar: 85% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 10 jaar: 82% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 11 jaar: 82% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 12 jaar: 78% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 13 jaar: 75% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 14 jaar: 73% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 15 jaar: 70% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 16 jaar: 66% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 17 jaar: 66% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 18 jaar: 62% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204), 19 jaar: 61% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W204) Volvo S60 (I), 15 jaar: 65% zonder gebreken Volvo S60 (I), 16 jaar: 63% zonder gebreken Volvo S60 (I), 17 jaar: 61% zonder gebreken Volvo S60 (I), 18 jaar: 60% zonder gebreken Volvo S60 (I), 19 jaar: 60% zonder gebreken Volvo S60 (I), 20 jaar: 59% zonder gebreken Volvo S60 (I), 21 jaar: 57% zonder gebreken Volvo S60 (I), 22 jaar: 51% zonder gebreken Volvo S60 (I), 23 jaar: 51% zonder gebreken Volvo S60 (I), 24 jaar: 49% zonder gebreken Volvo S60 (I), 25 jaar: 47% zonder gebreken Volvo S60 (I) Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Mercedes-Benz C-Klasse (W204)Volvo S60 (I)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMercedes-Benz C-Klasse (W204)Volvo S60 (I)
Remmen13% vaker7% minder
Motor & aandrijving17% minder12% vaker
Wielophanging & vering33% minder40% minder
Elektronica & veiligheid22% vaker14% minder
Stuurinrichting11% mindergemiddeld
Carrosserie & roest121% vaker47% minder
Uitlaat & emissie51% mindergemiddeld
Verlichting38% minder51% vaker
Ruiten, wissers & spiegels62% minder15% minder
Banden & wielen22% minder52% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode