Mercedes-Benz C-Klasse (W205) of Skoda Superb (III)?

De Skoda Superb (III) heeft bij de APK 15% minder vaak technische gebreken dan de Mercedes-Benz C-Klasse (W205), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mercedes-Benz C-Klasse (W205)Skoda Superb (III)
Bouwjaren2014–20212015–2024
Zonder technische gebreken81% (gem. 86%)89% (gem. 91%)
Met een afkeurpunt7% (gem. 9%)7% (gem. 6%)
Ranglijst#103 van 107 middenklassers#78 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2020–
Onlogische tellerstand1%0,8%
Terugroepacties183
Geëxporteerd9%13%
Op naam in Nederland29.43011.252

Zonder gebreken, per leeftijd

70% 80% 90% 100% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 4 jaar: 96% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 5 jaar: 94% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 6 jaar: 92% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 7 jaar: 85% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 8 jaar: 82% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 9 jaar: 78% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 10 jaar: 76% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 11 jaar: 73% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205), 12 jaar: 72% zonder gebreken Mercedes-Benz C-Klasse (W205) Skoda Superb (III), 3 jaar: 95% zonder gebreken Skoda Superb (III), 4 jaar: 94% zonder gebreken Skoda Superb (III), 5 jaar: 93% zonder gebreken Skoda Superb (III), 6 jaar: 90% zonder gebreken Skoda Superb (III), 7 jaar: 86% zonder gebreken Skoda Superb (III), 8 jaar: 86% zonder gebreken Skoda Superb (III), 9 jaar: 85% zonder gebreken Skoda Superb (III), 10 jaar: 81% zonder gebreken Skoda Superb (III) Alle auto's, 3 jaar: 97% zonder gebreken Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's
Mercedes-Benz C-Klasse (W205)Skoda Superb (III)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMercedes-Benz C-Klasse (W205)Skoda Superb (III)
Stuurinrichting359% vaker96% minder
Wielophanging & vering41% vaker53% vaker
Remmen29% minder31% vaker
Elektronica & veiligheid7% vaker36% minder
Motor & aandrijving22% minder42% vaker
Uitlaat & emissie73% minder87% vaker
Carrosserie & roest68% minder107% vaker
Ruiten, wissers & spiegels74% minder44% minder
Verlichting82% minder37% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode