Mercedes-Benz E-Klasse (W211) of Saab 9-5 (I)?

De Saab 9-5 (I) heeft bij de APK 14% minder vaak technische gebreken dan de Mercedes-Benz E-Klasse (W211), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mercedes-Benz E-Klasse (W211)Saab 9-5 (I)
Bouwjaren2002–20091998–2009
Zonder technische gebreken48% (gem. 54%)55% (gem. 54%)
Met een afkeurpunt31% (gem. 31%)25% (gem. 31%)
Ranglijst#42 van 63 auto's in de hogere middenklasse#34 van 63 auto's in de hogere middenklasse
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand10%6%
Terugroepacties40
Geëxporteerd14%4%
Op naam in Nederland7.3284.196

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 15 jaar: 52% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 16 jaar: 57% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 17 jaar: 54% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 18 jaar: 54% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 19 jaar: 52% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 20 jaar: 48% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 21 jaar: 45% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 22 jaar: 44% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 23 jaar: 42% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211), 24 jaar: 41% zonder gebreken Mercedes-Benz E-Klasse (W211) Saab 9-5 (I), 15 jaar: 66% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 16 jaar: 63% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 17 jaar: 62% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 18 jaar: 60% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 19 jaar: 58% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 20 jaar: 55% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 21 jaar: 53% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 22 jaar: 47% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 23 jaar: 50% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 24 jaar: 51% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 25 jaar: 54% zonder gebreken Saab 9-5 (I), 26 jaar: 50% zonder gebreken Saab 9-5 (I) Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Mercedes-Benz E-Klasse (W211)Saab 9-5 (I)alle auto'smiddelste helft auto's in de hogere middenklasse

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMercedes-Benz E-Klasse (W211)Saab 9-5 (I)
Wielophanging & vering63% vaker51% minder
Stuurinrichting148% vaker47% minder
Remmen11% minder26% minder
Motor & aandrijving27% minder57% vaker
Elektronica & veiligheid5% minder28% minder
Uitlaat & emissie27% mindergemiddeld
Carrosserie & roest53% minder23% minder
Ruiten, wissers & spiegels62% vaker50% vaker
Verlichting66% minder30% vaker
Banden & wielen30% minder19% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode