Nissan Micra (K14) of Toyota Yaris (III)?

De Toyota Yaris (III) heeft bij de APK 33% minder vaak technische gebreken dan de Nissan Micra (K14), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Nissan Micra (K14)Toyota Yaris (III)
Bouwjaren2017–20262012–2020
Zonder technische gebreken89% (gem. 91%)86% (gem. 82%)
Met een afkeurpunt8% (gem. 6%)12% (gem. 12%)
Ranglijst#94 van 123 kleine auto's#22 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren20202011–2013
Onlogische tellerstand1%1%
Terugroepacties26
Geëxporteerd3%0,9%
Op naam in Nederland16.51781.311

Zonder gebreken, per leeftijd

50% 60% 70% 80% 90% 100% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Nissan Micra (K14), 3 jaar: 97% zonder gebreken Nissan Micra (K14), 4 jaar: 95% zonder gebreken Nissan Micra (K14), 5 jaar: 96% zonder gebreken Nissan Micra (K14), 6 jaar: 91% zonder gebreken Nissan Micra (K14), 7 jaar: 89% zonder gebreken Nissan Micra (K14), 8 jaar: 83% zonder gebreken Nissan Micra (K14), 9 jaar: 79% zonder gebreken Nissan Micra (K14) Toyota Yaris (III), 4 jaar: 97% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 5 jaar: 94% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 6 jaar: 88% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 7 jaar: 85% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 8 jaar: 84% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 9 jaar: 86% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 10 jaar: 87% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 11 jaar: 87% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 12 jaar: 86% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 13 jaar: 85% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 14 jaar: 83% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 15 jaar: 84% zonder gebreken Toyota Yaris (III) Alle auto's, 3 jaar: 97% zonder gebreken Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's
Nissan Micra (K14)Toyota Yaris (III)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelNissan Micra (K14)Toyota Yaris (III)
Wielophanging & vering176% vaker40% vaker
Remmen12% minder12% minder
Uitlaat & emissie180% vaker67% minder
Elektronica & veiligheid38% minder38% minder
Motor & aandrijving10% minder91% minder
Stuurinrichting85% minder95% minder
Carrosserie & roest71% vaker70% minder
Ruiten, wissers & spiegels15% vaker11% vaker
Verlichting35% minder7% minder
Banden & wielen71% minder15% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode