Nissan Qashqai (J11) of Opel Grandland (X)?

De Opel Grandland (X) heeft bij de APK 36% minder vaak technische gebreken dan de Nissan Qashqai (J11), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Nissan Qashqai (J11)Opel Grandland (X)
Bouwjaren2014–20212017–2024
Zonder technische gebreken82% (gem. 86%)94% (gem. 92%)
Met een afkeurpunt12% (gem. 9%)4% (gem. 5%)
Ranglijst#113 van 131 middelgrote SUV's#53 van 131 middelgrote SUV's
Beste bouwjaren2019–
Onlogische tellerstand1%1%
Terugroepacties48
Geëxporteerd4%5%
Op naam in Nederland54.29321.373

Zonder gebreken, per leeftijd

60% 70% 80% 90% 100% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Nissan Qashqai (J11), 3 jaar: 95% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 4 jaar: 96% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 5 jaar: 95% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 6 jaar: 92% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 7 jaar: 88% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 8 jaar: 83% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 9 jaar: 79% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 10 jaar: 75% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 11 jaar: 71% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 12 jaar: 67% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11) Opel Grandland (X), 3 jaar: 98% zonder gebreken Opel Grandland (X), 4 jaar: 96% zonder gebreken Opel Grandland (X), 5 jaar: 96% zonder gebreken Opel Grandland (X), 6 jaar: 93% zonder gebreken Opel Grandland (X), 7 jaar: 91% zonder gebreken Opel Grandland (X), 8 jaar: 89% zonder gebreken Opel Grandland (X), 9 jaar: 89% zonder gebreken Opel Grandland (X) Alle auto's, 3 jaar: 97% zonder gebreken Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's
Nissan Qashqai (J11)Opel Grandland (X)alle auto'smiddelste helft middelgrote SUV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelNissan Qashqai (J11)Opel Grandland (X)
Wielophanging & vering180% vaker79% minder
Remmen25% vaker5% vaker
Stuurinrichting47% vaker61% minder
Elektronica & veiligheid18% minder36% minder
Motor & aandrijving28% minder129% vaker
Uitlaat & emissie28% mindergemiddeld
Ruiten, wissers & spiegels49% minder38% minder
Banden & wielen22% mindergemiddeld
Verlichting75% minder57% minder
Carrosserie & roest80% minder20% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode