Suzuki Swift (II) of Toyota Yaris (I)?

De Toyota Yaris (I) heeft bij de APK 30% minder vaak technische gebreken dan de Suzuki Swift (II), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Suzuki Swift (II)Toyota Yaris (I)
Bouwjaren1989–20021999–2005
Zonder technische gebreken48% (gem. 48%)65% (gem. 50%)
Met een afkeurpunt35% (gem. 33%)27% (gem. 32%)
Ranglijst#69 van 123 kleine auto's#15 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand5%10%
Terugroepacties14
Geëxporteerd4%11%
Op naam in Nederland1.94431.514

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Suzuki Swift (II), 22 jaar: 51% zonder gebreken Suzuki Swift (II), 23 jaar: 52% zonder gebreken Suzuki Swift (II), 24 jaar: 49% zonder gebreken Suzuki Swift (II), 25 jaar: 46% zonder gebreken Suzuki Swift (II), 26 jaar: 45% zonder gebreken Suzuki Swift (II), 27 jaar: 40% zonder gebreken Suzuki Swift (II), 28 jaar: 50% zonder gebreken Suzuki Swift (II), 29 jaar: 48% zonder gebreken Suzuki Swift (II) Toyota Yaris (I), 18 jaar: 70% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 19 jaar: 69% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 20 jaar: 66% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 21 jaar: 65% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 22 jaar: 65% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 23 jaar: 65% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 24 jaar: 65% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 25 jaar: 62% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 26 jaar: 60% zonder gebreken Toyota Yaris (I), 27 jaar: 58% zonder gebreken Toyota Yaris (I) Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 27 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 28 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 29 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's
Suzuki Swift (II)Toyota Yaris (I)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelSuzuki Swift (II)Toyota Yaris (I)
Motor & aandrijvinggemiddeld77% minder
Remmen13% vaker11% minder
Wielophanging & vering8% minder18% minder
Carrosserie & roest109% vaker9% vaker
Uitlaat & emissie12% vaker9% minder
Elektronica & veiligheid38% minder52% minder
Stuurinrichting57% minder90% minder
Ruiten, wissers & spiegels8% vaker58% minder
Verlichting7% vaker27% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode