Suzuki Swift (III) of Volkswagen Polo (9N)?

De Suzuki Swift (III) en de Volkswagen Polo (9N) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Suzuki Swift (III)Volkswagen Polo (9N)
Bouwjaren2005–20102002–2009
Zonder technische gebreken59% (gem. 60%)52% (gem. 56%)
Met een afkeurpunt31% (gem. 27%)35% (gem. 30%)
Ranglijst#74 van 123 kleine auto's#83 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand5%10%
Terugroepacties43
Geëxporteerd3%4%
Op naam in Nederland34.45741.184

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Suzuki Swift (III), 13 jaar: 66% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 14 jaar: 65% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 15 jaar: 63% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 16 jaar: 62% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 17 jaar: 60% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 18 jaar: 58% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 19 jaar: 55% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 20 jaar: 52% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 21 jaar: 52% zonder gebreken Suzuki Swift (III) Volkswagen Polo (9N), 15 jaar: 62% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 16 jaar: 60% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 17 jaar: 58% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 18 jaar: 55% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 19 jaar: 51% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 20 jaar: 48% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 21 jaar: 46% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 22 jaar: 45% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 23 jaar: 42% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 24 jaar: 41% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N) Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Suzuki Swift (III)Volkswagen Polo (9N)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelSuzuki Swift (III)Volkswagen Polo (9N)
Wielophanging & vering65% vakergemiddeld
Remmengemiddeldgemiddeld
Motor & aandrijving39% minder55% vaker
Stuurinrichting11% vaker9% minder
Elektronica & veiligheid16% minder10% minder
Uitlaat & emissie30% minder23% vaker
Carrosserie & roest26% vaker60% vaker
Verlichting15% minder29% vaker
Banden & wielen14% vaker11% minder
Ruiten, wissers & spiegels74% minder13% vaker
LPG/CNG80% minder77% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode